LoreDOM
A întrebat pe 24.07.2011, la 08:30
spune-ti-mi va rog, in cazul in care vreau in Ro la masterat, unde trebuie sa depun actele? la Consulat sau strict la universitate?multumesc anticipat
Răspunsuri (2)
irina.bistritchi
#1
Trebuie sa te inscrii direct la institutia de invatamant din Romania. Inscrierile se fac conform metodologiei proprii a institutiei. PS Poti s ate inscrii la masterat in Romania, doar daca ai absolvit o universitate acolo.
A răspuns pe 24.07.2011, ora 08:41
pascaru
#2
sau daca ai cetatenie romana poti sa depui ca roman...
A răspuns pe 25.07.2011, ora 09:52