Sari la conținut

LoreDOM

A întrebat pe 24.07.2011, la 08:30

spune-ti-mi va rog, in cazul in care vreau in Ro la masterat, unde trebuie sa depun actele? la Consulat sau strict la universitate?multumesc anticipat

Răspunsuri (2)

irina.bistritchi #1
Trebuie sa te inscrii direct la institutia de invatamant din Romania. Inscrierile se fac conform metodologiei proprii a institutiei. PS Poti s ate inscrii la masterat in Romania, doar daca ai absolvit o universitate acolo.
A răspuns pe 24.07.2011, ora 08:41
pascaru #2
sau daca ai cetatenie romana poti sa depui ca roman...
A răspuns pe 25.07.2011, ora 09:52