Sari la conținut

Cris_e

A întrebat pe 24.07.2011, la 13:31

salut...daca pina acum stateam la dubii intre arhitectura si medicina....acum aleg intre drept si medicina....si chiar daca sunt aproape sigura ca trebuie totusi sa aleg dreptul..(m-au convins prietenii care invata la drept in ro si nu numai)oricum...ce credeti?

Răspunsuri (14)

jane_air #1
Pai...gandeste-te ce iti place mai mult si nu uita de faptul ca de medici lumea va avea nevoie tot timpul;), iar cu dreptul e alta poveste.
A răspuns pe 24.07.2011, ora 13:58
pceolka #2
gandeste-te bine :)
nu cred ca ar conta ce zic altii, doar ce vrei tu.
A răspuns pe 24.07.2011, ora 13:59
ludmila_11 #3
medicina, arhitectura, dreptul - nu au nimic in comun. tre sa fii mai decisa. cum adica intre medicina si drept sau medicina si arhitectura. exista diferenta. gindestete de ce esti capabila. e cam lipsita de sens intrebarea!
A răspuns pe 24.07.2011, ora 14:58
butterfly #4
Nu sunt de acord cu tine, ludmila_11, eu tot am ales intre medicina si drept, depinde la ce te pricepi si ce iti place. Daca iti place inghetata asta inseamna ca nu trebuie sa-ti placa nici un fel de mincvare sarat? Sau e posibil sa-ti placa ambele feluri? ( :) Hi-hi, ce exemplu stupid am dat)
A răspuns pe 24.07.2011, ora 15:05
ludmila_11 #5
exeplu chiar nu e chiar reusit, mincarea asta e una. dar studiile decid soarta ta si nu numai. ok alege dreptu, si poate peste un un iti vei da seama ca asta nu e pentru tine si ca tu vrei ceva mai sarat adica arhitectura. dar bursa care tu ai folosito poate ajuta unei persoane care cu adevarat ar face multa treaba la drept. de asta gindestete bine inaite de a face un pas in viata!!!
p.s. bucatarii tot sunt bine platiti!
A răspuns pe 24.07.2011, ora 15:10
butterfly #6
Dar daca fata are mult talent si in domeniul juridic? Ehhh..... Mie mi-a fost greu sa decid, ceea ce imi place nu este atit de cotat, sau, mai bine spus, prea* este cotat, incit nu shtiu daca vor fi locuri de munca de ajuns....
A răspuns pe 24.07.2011, ora 15:18
Cris_e #7
va multumesc......o sa aleg totusi dreptul.......cred
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:13
Cris_e #8
sau....mda...nu e usor
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:14
butterfly #9
Cris_e: ce medie pe 3 ani si la bac ai?
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:19
Cris_e #10
nu e chiar mare...9,25-Bac, 8,65-liceu
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:26
lucianutz #11
la drept au intrat anul trecut si cu 7 asa ca succes
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:28
Cris_e #12
dar la medicina.?..am vazut ca au fost admisi si cu 8 si ceva....si-apoi vad ca la medicina sunt date mai multe locuri..
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:30
Cris_e #13
pt ludmila_11...inteleg ca sunt ft diferite facultatile...dar cel mai straniu ca m-are atrage toate 3....dar totusi o sa aplic la drept.....
pt jane_air.....de acord.....dar totusi e mai usor de gasit in ro un loc de munca....dp ce urmezi fac de drept....tu de ex la ce fac aplici?
A răspuns pe 26.07.2011, ora 14:43
Irynuka #14
Buna, Cris_e, unde aplici la drept? Eu tot la drept intentionez... Daca nu se schimba pina luni ceva...
A răspuns pe 26.07.2011, ora 15:29