Sari la conținut

crinu

A întrebat pe 25.07.2011, la 13:33

salut...cineva alege sa studieze Medicina in Tirgu Mures?

Răspunsuri (19)

liviu2011 #1
eu as incerca dar nu stiu daca as intru sunt putine locuri.du la care vreai la generala?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 13:43
whitefenix #2
eu doresc si inca 2 colegi de ai mei.
A răspuns pe 25.07.2011, ora 14:43
whitefenix #3
dar in Timisoara doreste cnv?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 14:43
E-A #4
toti la generala ?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 14:45
whitefenix #5
dupa cum vad ce se intimpla la Testimiteanu, majoritatea vor da la generala.
crinu sa nu uiti sa pui si un oras cu multe locuri...
sau daca crezi ca ai medie foarte mare poti sa optezi pentru ce vrei
A răspuns pe 25.07.2011, ora 14:51
E-A #6
dar cu ce medii participati la concurs, daca nu e secret ?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:07
rocopoco #7
9.59
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:36
whitefenix #8
colegul peste 9.6....dar eu nu-ti spun) insa e mai mica
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:38
E-A #9
Asta e media calculata dupa formula din metodologie ?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:39
whitefenix #10
a mea da) a lui e de pe 3 ani de liceu si bacul
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:48
whitefenix #11
si tu ce medie ai ?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:52
crinu #12
mda e crancena lupta pentru medicina din TG MURES...eu vreau sa dau la medicina generala,insa nustiu ce sanse am sa intru...aveti multi medii mai mari ca 9,60 ?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 15:57
E-A #13
daca o calculam dupa metodologie cu Bdom si coeficienti e in jur de 9,5
A răspuns pe 25.07.2011, ora 16:03
crinu #14
mda Elenea-Alexandra eu sunt sigur ca tu vei intra la medicina in TG MURES...ai chiar sanse de 99% sa intri
A răspuns pe 25.07.2011, ora 16:06
whitefenix #15
ce sa va spun incercativa norocul
A răspuns pe 25.07.2011, ora 16:06
E-A #16
whitefenix- bafta tie si succes la toti :)
A răspuns pe 25.07.2011, ora 17:02
cepavick #17
deci,voi la Generală doriţi toţi?
A răspuns pe 25.07.2011, ora 20:50
hypn0zis #18
Indiferent de ce alegeti, fie medicina fie stomatologie sau farmacie, este usor sa fii admis si foarte greu si scump (da da scump)sa te vezi cu diploma in mana. Vorbind din propria experienta, peste 50% dintre voi vor pierde cel putin un an sau vor fi nevoiti sa renunte. Scopul mesajului nu e sa va sperii, dar nici nu au ce cauta la UMF tinerii care nu fac diferenta dintre un antibiotic si antiviral, lucru banal de altfel..Succes voua, aspirantilor..!
A răspuns pe 26.07.2011, ora 05:04
E-A #19
hypn0zis ce ai in vedere ca ,,e scump sa te vezi cu diploma in mana " ? si de fapt cred ca cei care aplica la studii in Ro constientizeaza faptul ca nu le va fi usor, dar alta cale nui :(
A răspuns pe 26.07.2011, ora 05:46