sashio
A întrebat pe 26.07.2011, la 17:04
va rog ajutati-ma, eu am facut facultate la Chisinau, si vreau sa fac o alta facultate in Romania, cum procedez in cazul asta, care este metodologia de admitere, pot spera la bursa sau camin, dupa cate am auzit a doua facultate este cu taxa, sau se poate si la fara taxa, multumesc
Răspunsuri (2)
miha20
#1
Din cate stiu eu..a doua facultate facuta in RO se plateste, dar cred ca in cazul tau ai putea candida ca si ceilalti...Ar trebui sa te grabesti cu dosarul....
A răspuns pe 26.07.2011, ora 17:20
irina.bistritchi
#2
Salut, atat timp cat nu ai facut o facultate in Romania, poti sa depui liistit dosarul pentru admitere la studii. Nu are legatura facultatea facuta acasa cu cea care urmeaza sa o faci in Romania. Succes!
A răspuns pe 26.07.2011, ora 18:28