dan
A întrebat pe 28.07.2011, la 12:44
buna am o intrebare daca am terminat facultatea in md si vreau sa fac masterul in romania obtin o bursa sau nu, sau e cu taxa masterul si cite locuri sau acordat anul acesta pentru cei care au absolvit facult in md.?
Răspunsuri (4)
esperanta8
#1
stiu ca master pot face studentii din R.Moldova care au absolvit in Rominia. Pt detalii poti intra pe situl Institutiei la care vrei sa depui dosar la master.
A răspuns pe 28.07.2011, ora 16:24
irina.bistritchi
#2
Dac ai absolvit facultatea in R.Moldova, nu poti beneficia de bursa. Insa poti aplica la master la taxa, si depui dosarul conform calndarului de admitere si metodologiei proprii de admitere a fiecarei institutii de invatamant. In acest caz, vei concura cu studentii din Romania. Succes!
A răspuns pe 29.07.2011, ora 13:09
dan
#3
depun direct in romania ,,sau la consulat in chisinau ?
A răspuns pe 29.07.2011, ora 14:33
irina.bistritchi
#4
Depui direct la Facultatea care vrei :)
A răspuns pe 30.07.2011, ora 06:48