Sari la conținut

talian

A întrebat pe 29.07.2011, la 15:04

Salut. E posibil pentru moldovenii ce sunt admisi la universitate in Romania sa-si gaseasca un loc de lucru, macar si ceva part-time? Are cineva experienta cu asa ceva?

Asa cum anul acesta au fost acordate putine locuri, nici nu mai vorbim de cele cu bursa, cred ca este o necesitate sa ai un venit minim ca sa te intretii. Doar nu poti sa depinzi de parinti toata viata :)

P.S.: nu stiu daca ma ajuta asta cu ceva, dar am certificat de nastere romanesc. Mi-ar mari cumva sansele sa gasesc un lucru?

Răspunsuri (3)

butterfly #1
Nu shtiu pe cit e de real, dar vreau si eu asa ceva. Si da, sunt constienta ca poate sa-mi fie putin mai complicat fiindca voi face si primul an in acelasi timp...
Asta in cazut in care reusesc.
A răspuns pe 29.07.2011, ora 15:15
katy_921 #2
stati linistiti ca se poate....va puteti angaja ca picol,ospatar,barmen.....depinde :)
A răspuns pe 29.07.2011, ora 16:01
katy_921 #3
da,cu certificatu de nastere romanesc poti sa-ti gasesti mai usor de munca,si pasaport tot poti sa-ti faci
A răspuns pe 29.07.2011, ora 16:04