Sari la conținut

SiReoShKa

A întrebat pe 30.07.2011, la 08:11

Salutare ;) .. Lume ajutatsima pls => Mi-am primit certificatul de nashtere roman... shi stau la dubii , ce sa-mi fak mai intii.. BULETIN sau PASHAPORT ? Cu buletinul pot ushor intra shi ieshi in Romania ??? Dar in alte tsari din EU ? (pina akum am intseles ka ku buletinul apuci unde vrei doar prin EU... dar pashaportul trebuie pentru a circula in alte tsari kare nu intra in EU)...ajutatsima pls..

Răspunsuri (6)

katy_921 #1
da, poti circula cu buletinu romanesc prin uniunea europeana doar,in alte tari nu,in alte tari in afara uniunii europene iti trebuie pasaport
A răspuns pe 30.07.2011, ora 08:15
katy_921 #2
daca ai domiciliul stabil in romania, poti sa-ti faci buletin,daca ai domiciliul in moldova,atunci nu poti....pasaportul il poti face indiferent unde ai domiciliu...eu in locul tau as face pasaport :)
A răspuns pe 30.07.2011, ora 08:16
SiReoShKa #3
Eu domiciliul stabil il am in MD, dar aiata o sa intr la univer in RO... dar vreau sami fak buletin ku inregistrare in Ro... tipa ka am domiciliul stabil in RO ...
A răspuns pe 30.07.2011, ora 08:38
katy_921 #4
daca ai pe cineva cu apartament e bine....daca nu sunt oameni care iau in spatiu pt ca anumite persoane sa-si faca buletin...in bucuresti de exemplu costa 100-150 de euro.....
A răspuns pe 30.07.2011, ora 11:12
mere_lica #5
daca vrei buletin sa iti faci, pot sa te ajut.
A răspuns pe 30.07.2011, ora 12:25
SireoshKa #6
mere-lica => Cum anume ma poti ajuta ??? kautama in skype serghei.petrovi4
A răspuns pe 30.07.2011, ora 13:39