iriadna
A întrebat pe 02.08.2011, la 05:49
buna, nu am cum sa obtin foaia matricola, cum credeti are rost sa depun fara ea, doar cu anexa din diploma de bac?
Răspunsuri (8)
butterfly
#1
Eu ieri am asistat la asa un caz. Un baiat a finisat colegiul si dorea sa depuna cu un fel de ''foaie matricola'' de la colegiu, k pe cea de la liceu nu o poate obtine. Membrul comisiei a spus k el fara foaie matricola nu primeste, si i-a spus baiatului sa intre, sa scrie cererea si sa dea celelalte acte si miine sa aduca foaia, k daca nu o va aduce, dosarul lui va fi eliminat din concurs. Da referitor la foaia matricola de la colegiu (care de fapt nici nu era o foaie matricola), el a zis ca nu poate primi la studii in Ro pe cineva care deja are studii superioare de aici si le recunoaste.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 07:48
talian
#2
@butterfly,
Non-sens! Chiar daca ai terminat colegiul ai "studii medii de specialitate". Cei de la colegiu sunt obligati sa-ti dea foaia matricola pe toti 3 sau 4 ani care ai invatat.
Non-sens! Chiar daca ai terminat colegiul ai "studii medii de specialitate". Cei de la colegiu sunt obligati sa-ti dea foaia matricola pe toti 3 sau 4 ani care ai invatat.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 08:06
talian
#3
@iriadna,
Cum adica "nu ai cum sa obtii" foaia? Du-te la director si fa scandal daca trebuie. Suna pe diriginte, profesori, fa ceva - nu sta! In cel mai rau caz faci o copie dupa un model si o intocmesti singura.
Cum adica "nu ai cum sa obtii" foaia? Du-te la director si fa scandal daca trebuie. Suna pe diriginte, profesori, fa ceva - nu sta! In cel mai rau caz faci o copie dupa un model si o intocmesti singura.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 08:11
butterfly
#4
talian, nu e cazul meu, asa ca nu vb ce nu shtii, eu am asistat, de unde stiu eu daca mintea sau nu baiatul ala? Poate si mintea k nu o poate obtine! Si te rog, fara replici de acest gen.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 09:09
talian
#5
@butterfly,
Draga, lasa supararile pentru mai tarziu pentru ca eu tot de la colegiu mi-am luat foaia ;)
Draga, lasa supararile pentru mai tarziu pentru ca eu tot de la colegiu mi-am luat foaia ;)
A răspuns pe 02.08.2011, ora 10:13
butterfly
#6
Daca totusi am ajuns la nivelul ''draga'', iti mai explic, daca foaia ta e de la colegiu, dar cu notele din clasa a X-XII, si diploma de bac, atunci nu vor fi probleme, daca insa ai note si din ultimul an si diploma de la colegiu atunci am sa fiu eu cea care ride la urma! Acum iti e clar?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 21:00
talian
#7
Eu nu ti-am cerut explicatie. Tu ai spus "cineva care deja are studii superioare de aici si le recunoaste." si eu ti-am spus ca colegiul finisiat iti da "studii medii de specialitate" si nici un fel de superioare.
Foaia intocmita desigur ca trebuie sa contina cei trei ani si obiecte liceale si nicidecum obiectele si anul de specialitate. LOGIC!
Si te-as sfatui sa lasi atitudinea asta ca n-o sa te duca tare departe)
Foaia intocmita desigur ca trebuie sa contina cei trei ani si obiecte liceale si nicidecum obiectele si anul de specialitate. LOGIC!
Si te-as sfatui sa lasi atitudinea asta ca n-o sa te duca tare departe)
A răspuns pe 02.08.2011, ora 21:27
butterfly
#8
Uite, nu ti-am zis nimic de rau, doar ti-am, raspuns in acelasi mod in care ai facut-o tu! Nu ti-a placut? Deci nu fa altuia ceea ce tie nu-ti place.
Ar trebui sa-ti mai revezi educatia din cei 7 ani, si atit.
Ar trebui sa-ti mai revezi educatia din cei 7 ani, si atit.
A răspuns pe 04.08.2011, ora 11:39