Sari la conținut

Alyona

A întrebat pe 02.08.2011, la 11:01

Cine stie la Chisinau sau facut liste deja?

Răspunsuri (35)

mariancik.m #1
daaaaaa eri pe la amiaza erau deja inscrisi in lista undeva la 2000 persoane
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:03
PiSLa #2
sunt doua liste pentru univer si liceu ? cine stie sa facut lista si pentru liceu ?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:05
Alyona #3
Da listele unde se afla..la ambasada?da cine a facut listele?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:06
mariancik.m #4
nustiu undes listele da stiu cas imense,cred ca si pentru liceu de ce nu
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:18
Ninutsika #5
cei cu voi care 2000 eu azi am fost si mam inscris si eram sub nr 63, si a spus ca depunerea se va face numai dupa lista
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:28
talian #6
"Liste")))
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:32
Alyona #7
Ninutsika da can ai fost si teai inscris la ce ora?si unde sunt listele?ca sa merg s ama inscriu si eu..ms
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:36
sashio #8
la fostul consulat la poarta se fac listele, duceti-va si va inscrieti
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:53
Alyona #9
ms mult:):)
A răspuns pe 02.08.2011, ora 11:57
alexander996 #10
Si cine fac listele au voie rudele sa mearga in locul tau sa se inscrie pe lista?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 12:11
PiSLa #11
spunezi va rog cum se numeste strada unde se fac listele pentru licee
A răspuns pe 02.08.2011, ora 12:21
PiSLa #12
spunezi va rog cum se numeste strada unde se fac listele pentru licee
A răspuns pe 02.08.2011, ora 12:21
Sandi #13
pe Vlaicu Parcalab nr.39
A răspuns pe 02.08.2011, ora 14:09
oleg_butnaru #14
Trebuie de prezentat cu buletinul ca sa te inscrii in liste? si am auzit ca diseara la ora 9 trebuie din nou prezenta, corect?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 14:14
Sandi #15
buletinul maine o sa-l prezinti ! acuma zici numele si prenumele ! si o sa-ti dea un nr. de inregistrare ! :) prezenta nu-i obligatorie la orele 21.00 !
A răspuns pe 02.08.2011, ora 14:20
lucero #16
cam complicat la Chisinau atunci, astazi la Balti s-au facut liste insa am intrat fara liste...aveai cererea completata intrai iti o controlau, si plecai sa o depui,nu asteptai mult in rind,a fost o organizare perfecta!!! asa ca succese celor ce nu au fost la Balti
A răspuns pe 02.08.2011, ora 14:32
oleg_butnaru #17
Citi erau pe lista si la ce ora?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 14:46
kokolulu #18
poate sa te inscrie o ruda sau un prieten, nu conteaza. din cate am inteles o sa stea chiar si noaptea cineva cu lista, dar in seara asta la ora 9 se face apelul persoanelor care s-au inscris deja, pt confirmare.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 15:49
Alyona #19
oleg_butnaru...in jurul orei 16:00 erau aproximativ 500 de persoane inscrise pe lista.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 15:55
crinna #20
Nu-i adevarat, erau deja peste 600 de persoane:))
A răspuns pe 02.08.2011, ora 15:57
Alyona #21
crinna...eu am fost la ora 16:00 si m-am inscris si sunt numarul 421...acestea sunt locuri pentru universitati...plus alte cateva zeci de locuri pentru invatamantul preuniversitar...eu nu stiu la ce lista te-ai inscris sau la ce ora...
A răspuns pe 02.08.2011, ora 16:19
crinna #22
Nr. de inregistrare 421, sau?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 16:24
Alyona #23
da
A răspuns pe 02.08.2011, ora 16:24
crinna #24
Atunci e diferenta intre nr. in care te-ai inscris pe lista si cel de inregistrare.
Si mai depinde ce persoana ti-a primit dosarul, fiecare avea un set de numere.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 16:32
Alyona #25
nu are cine sa-ti primeasca dosarul pentru ca comisia incepe maine dimineata inscrierea in Chisinau...azi s-a facut o lista cu ordinea in care se va intra in Ambasada pentru a depune dosarele...si pe acea lista sunt a 421-a persoana...pe aceasta lista se vor trece maxim 700 de persoane care vor intra maine la comisie...e clar?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 16:41
anishoara1703 #26
Imi spuneti si mie va rog de unde fac rost de cererea de inscriere?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 17:26
anishoara1703 #27
katy multumesc
A răspuns pe 02.08.2011, ora 17:30
oleg_butnaru #28
Eu sunt al 610-lea, ma inscris un prieten, credeti ca o sa dovedesc sa depun documentele miine?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 17:35
Sandi #29
Completativa cererile de acasa !
A răspuns pe 02.08.2011, ora 18:19
disha #30
Mai oameni buni, cei cu panica asta? nici cei din Africa ecuatoriala nu sunt asa de panicati. O sa reuseasca toata lumea sa dea. Ca in fiecare an comisia se afla la chisinau pana primeste toate dosarele.degeaba stati si va inscrieti de pe acum. Toti vor in prima zi , iar in celelate zile comisia va sta si va scupa in pod. Parerea mea.
A răspuns pe 02.08.2011, ora 19:39
Lady_Viola #31
Inscrierea pina la ce ora se poate face?
A răspuns pe 02.08.2011, ora 19:53
johncsmd #32
Mah.....Baieti si fete, ce-i cu comunizmul asta, ce fel de liste?

Admiterea o sa se faca fara nici o LISTA !!!!!
O sa va rupa Consulul toate listele.

Listele date se fac de catre persoanele care ai lipsa de minte, de parca suntem aici la ''bazar''..........o sa reusiti toti sa depuneti, nu va ''bateti'' !!!

Asa a fost anul trecut si vadca anul acesta n-a mai prins lumea la minte.....pare rau !!!
A răspuns pe 02.08.2011, ora 21:29
dulceata171992 #33
johncsmd spunemi te rog e adevarat ceea ce spui,tu ai depus anul trecut si esti la sigur ca va fi asa?
Imi poti da vreun nr de contact de al tau,as vrea sa vb cu tine referitor la liste!!!
A răspuns pe 03.08.2011, ora 08:53
anishoara1703 #34
da si eu am auzit de la cei ce au depus anul trecut ca aceste liste nu au nici o valoare....le fac tot cei care vor sa dea documentele iar dupa ce ei intra lista pursisimplu dispare...iar de acest gen apar altele 10....cred ca e mai mare panica decat realitatea.
A răspuns pe 03.08.2011, ora 09:08
Loredana #35
anishoara1703 lista se transmite din miina in miina unor persoane de incredere, ea nu dispare asa pur si simplu....eu cu numai ce am depus doc. si crede-ma, daca nu esti inscrisa pe lista nu intri!
A răspuns pe 03.08.2011, ora 09:52