Sari la conținut

butterfly

A întrebat pe 06.08.2011, la 22:41

Dintre cei ce au depus la medicina generala, ce medii avei si ce orashe ati scris?

Am auzit ca sunt foarte multi care isi doresc sa obina un loc la medicina, e adevarat oare?

Răspunsuri (33)

whitefenix #1
E adevarat,deacum cum ar fi norocul.
A răspuns pe 07.08.2011, ora 08:03
E-A #2
Daaaa, in anul acesta va fi un adevarat ,, razboi" la medicina. Cand eu am depus dosarul impreuna cu mine depunea 2 colege de clasa si urma dupa noi inca vre-o 3 fete, toti la medicina. E drept ca si mediile la toti erau pe masura :D
A răspuns pe 07.08.2011, ora 09:06
butterfly #3
Whitefenix, E-A, ce medii aveti?
A răspuns pe 07.08.2011, ora 09:18
E-A #4
Pai la mine media de admitere e in jur de 9,5.
Butterfly tu parca dadeai la Drept sau eu ma insel ?
A răspuns pe 07.08.2011, ora 17:05
butterfly #5
Ba nu te inseli! Eu a facut profilul ''Real'' si totusi ma gindeam sa depun la drept, am strins informatii, detalii si totusi m-am decis sa fac medicina, fiindca mi se potriveste. Ai 9.5 dupa formula din metodologie?
A răspuns pe 08.08.2011, ora 06:59
butterfly #6
whitefenix, tu cit ai?
De ce e asa de greu sa recunoasteti ce medii aveti, e un secret sau ce? Acum deja nu e vorba de ulterioare schimbari, depunerea a avut loc, asa ca nu are de ce sa va fie frica.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 07:01
butterfly #7
Cei ce au depus la medicina, ce medii aveti, unde ati depus?
A răspuns pe 08.08.2011, ora 07:01
E-A #8
Da dupa formula din metodologie. Dar unde ai depus ?
A răspuns pe 08.08.2011, ora 07:12
butterfly #9
Pina la urma tot la medicina am depus.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 07:29
E-A #10
Asta am inteles :) In ce orase am avut in vedere.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 07:39
whitefenix #11
ce importanta are ce medie am eu daca la medicina sunt peste 200 cereri...media mea nu are valoare.
deacum ti-am spus cum iti va fi norocul.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 08:09
butterfly #12
Tîrgu-Mureş; Bucureşti şi Iaşi...
Whitefenix-pur şi simplu imi era interesant, să-mi descopăr concurenţii(-ţa), întotdeauna e interesant asta, şi apropo, dacă chiar o spuneai tot nu aveai ce pierde...
A răspuns pe 08.08.2011, ora 16:30
E-A #13
Daca e sa descoperi concurenta pai ma ai pe mine la prima ta alegere, eu deasemenea am pus Targu Mures prima alegere. Iti doresc succes si poate ca vom fi viitoare colege ;)
A răspuns pe 08.08.2011, ora 18:52
butterfly #14
Merci, sper ca va fi bine! Bafta si tie!
A răspuns pe 08.08.2011, ora 22:01
student #15
de ce toti subestimeaza studiile la iasi?! din mai multe surse cam aflat ca pregateste specialisti calificati... am depus la iasi -> bucuresti ->cluj... media de 3 ani: 9,5
A răspuns pe 09.08.2011, ora 19:37
miha20 #16
Pot sa confirm si eu ca studiile la Iasi sunt de foarte buna calitate!!! ...la toate facultatile, nu doar la med.dentară...
A răspuns pe 10.08.2011, ora 06:36
butterfly #17
student-eu nu le subestimez, poate ca nici nu pot face o diferentiere adecvata in domeniul calitatii, am auzit putin de tot despre calitatea lor si incerc sa trag propriile-mi concluzii...
Bafta si tie la admitere! Tu tot p/u medicina generala ai optat?
A răspuns pe 10.08.2011, ora 11:10
student #18
pentru cea dentara am optat! si voua tuturor bafta, concurentilor >;) am auzit barfe, cum ca rezultatele vor fi deja pe 12.08? e adevarat?! cine ce stie?!
A răspuns pe 10.08.2011, ora 18:39
E-A #19
Imposibil ca pentru invatamantul universitar sa apara asa de repede rezultatele, poate pentru cel preuniversitar s-a avut in vedere.
A răspuns pe 10.08.2011, ora 19:03
butterfly #20
Da, pentru cel preuniversitar vor aparea dupa 12 august... Noi insa vom mai avea de asteptat si de retrait...
A răspuns pe 10.08.2011, ora 21:25
kkoletz #21
Oameni buni dintre Facultatile de Medicina cele mai cotate in 2010 din Romania se considera 1. Targu Mures, 2. Cluj, 3-4. Bucuresti si 3-4. Iasi Multa bafta
A răspuns pe 15.08.2011, ora 18:15
E-A #22
Mmm, Targu Mures e mai ceva decat Cluj ? Parerile cam erau dispersate pe diferite site-uri despre care e mai bun dintre 2 centre. Inseamna ca am facut o alegere buna, sper deja sa intru :)
A răspuns pe 15.08.2011, ora 18:34
kkoletz #23
Am scris aceasta lista din informatiile citite pe diferite site-uri si de la cei mai siguri informatori, adica prietenii mei care invata la Medicina in Cluj si Targu Mures! :)
A răspuns pe 15.08.2011, ora 18:52
whitefenix #24
A răspuns butterfly , daca asa iti place sa-ti vezi concurentii in fatza...a mele 3 alegeri sunt
Tirgu Mures, Timisoara, Iasi....
A răspuns pe 15.08.2011, ora 19:24
butterfly #25
whitefenix-multumesc mult de sinceritate...
A răspuns pe 15.08.2011, ora 20:31
butterfly #26
kkoletz, merci de implicare...
A răspuns pe 15.08.2011, ora 20:32
whitefenix #27
Mmm, Targu Mures e mai ceva decat Cluj ? Parerile cam erau dispersate pe diferite site-uri despre care e mai bun dintre 2 centre. Inseamna ca am facut o alegere buna, sper deja sa intru :)
A răspuns E-A pe 15.08.2011,


Alegerea ta nu ca e buna, dar ideala....deoarece in Cluj nu cred ca ai sanse , dorde in al 2 tur, dar Targu Mures 100% ca intri, si universitatea e f buna pe langa aceasta. Asa ca mai buna alegere nu ai putea sa faci.
A răspuns pe 16.08.2011, ora 08:35
butterfly #28
Da, am facut cu totii bine, speram si rezultatele sa fi bune..
A răspuns pe 16.08.2011, ora 11:56
kkoletz #29
La Targu Mures e cam dificil sa intri si asta din cauza ca sunt foarte putine locuri! La Cluj se dau mai multe locuri dar concurenta e mare! Asa ca multa bafta si spor la toti!
A răspuns pe 16.08.2011, ora 12:33
kkoletz #30
Salut! De fapt e cea mai mare concurenta la Medicina! :D
A răspuns pe 16.08.2011, ora 12:57
butterfly #31
Nu cred ca e mai usor la Cluj, e numai un loc.
A răspuns pe 16.08.2011, ora 13:23
E-A #32
Clujul e bun ca universitate, doar ca citisem undeva ca acolo se tine prea mult la reputatie si se acorda prea multa atentie aparentelor si unii studenti care se transferau acolo erau deceptionati. La Targu Mures intra in fiecare an, un nr aproximativ egal ca si cel din Cluj, doar ca acolo jumatate din el invata in maghiara. Alegerea e buna, oameni buni, asa ca sper sa ne vedem acolo cu totii :)
A răspuns pe 16.08.2011, ora 13:26
kkoletz #33
Clujul chiar e impresionant! Eu fac facultate acolo si e un oras studentesc unde cam 3/5 din populatie sunt studenti, e foarte curat si verde! De distractie sa nu mai vorbim, doar bani sa ai ca in week end peste tot e full cu studenti :))! Viata e putin mai ieftina decat la Bucuresti si ca mod de viata e foarte interesant si sigur! Ca centru universitar e foarte recomandat de catre Vest, si dezvoltat in acest sens! E usor de circulat si iarna aveti parte de zapada frumoasa :)! Nu se fac discriminari aici de genul ca sunteti Basarabeni, ba din contra is foarte entuziasmati ca venim de dincolo de Prut si ne respecta ca atare! La facultate profesorii sunt egali cu toti si la examene nu exista nici un fel de discriminare! Cine invata si isi da interesul mereu si oriunde o sa reuseasca! Asa ca multa bafta si spor in drumul spre Romania! Daca e nevoie de ceva ajutor imi scrieti :)
A răspuns pe 16.08.2011, ora 14:04