liviu2011
A întrebat pe 07.08.2011, la 20:33
Am o intrebare,turul 2 cum se va organiza,vom depune la fel documentele,vom scri iarasi cerere,si as dori informatie corecta de pe saituri oficiale...ms anticipat
Răspunsuri (9)
crinna
#1
Doar cei care depun acum dosarele, in turul I, pot participa in cel de-al II-lea.
Dupa ce e afisata lista cu cei admisi, daca nu te regasesti, poti participa in turul II.
O sa fie anuntat cand puteti trimite cererea ori prin fax, ori prin e-mail, datele acestea vor fi vizibile.
Cei care nu vor trimite cerere nu pot participa in turul II.
In cerere ramane acelasi domeniu, poti schimba doar specializarile si orasele, pt ca vor mai fi distribuite locuri(si in alte orase).
Dupa ce e afisata lista cu cei admisi, daca nu te regasesti, poti participa in turul II.
O sa fie anuntat cand puteti trimite cererea ori prin fax, ori prin e-mail, datele acestea vor fi vizibile.
Cei care nu vor trimite cerere nu pot participa in turul II.
In cerere ramane acelasi domeniu, poti schimba doar specializarile si orasele, pt ca vor mai fi distribuite locuri(si in alte orase).
A răspuns pe 07.08.2011, ora 22:01
crinna
#2
P.S. Informatia e corecta, experienta;)
A răspuns pe 07.08.2011, ora 22:09
liviu2011
#3
Dar daca vreau sa schimb domeniul fundamental,ce e de facut???
A răspuns pe 08.08.2011, ora 07:13
crinna
#4
Nu cred ca poti.
Sansele de a schimba sunt minime, 1-2%.
Sansele de a schimba sunt minime, 1-2%.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 08:07
VikaB
#5
Sunt zeci de persoane care mi-au spus ca e posibil sa schimb domeniul.Unii chiar au si facut-o in anii precedenti...
A răspuns pe 08.08.2011, ora 08:46
crinna
#6
:))
A răspuns pe 08.08.2011, ora 08:53
greeny
#7
poti schimba si domeniul si specializarile!!!!!m-am interesat e 100%
A răspuns pe 08.08.2011, ora 10:25
liviu2011
#8
ms de raspunsuri dar cererea pe care o vom completa este aceasi pe care am completato la consulat???si documentele nu va trebui sa le fac din nou,vor ramine tot acelea????
A răspuns pe 08.08.2011, ora 11:10
sabyna_12
#9
Liviu va fi nevoie doar de cerere, fara alte documente. Daca iti doresti sa schimbi domeniul fundamental, poti sa o faci fara nici o problema.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 12:12