Sari la conținut

Michelle

A întrebat pe 08.08.2011, la 11:08

Salut tuturor. Am si eu o intrebare. Daca nu sunt admisa nici din prima sesiune nici din a 2a cum as putea sa plec in Romania la taxa. De pe ce data se face admiterea si trebuie sau nu examen de intrare. mersi anticipat.

Răspunsuri (3)

irina.bistritchi #1
Daca doresti sa aplici la taxa, poti depunde dosarul doar la facultate direct, in dependenta de calendarul de admitere al fiecarei institutii de invatamant. Intra pe site-urile universitatilor/facultatilor la care vrei sa aplici si vezi care este perioada de depunere a dosarelor pentru turul 2, deoarece turul 1 deja s-a incheiat. Succes!
PS Taxa care va trebui sa o achiti este echivalenta cu cea care o achita romanii, adica nu vei achita o taxa mai mare (ca pentru straini)
A răspuns pe 08.08.2011, ora 11:32
Michelle #2
mersi mult. dar daca ma duc la taxa are importanta media mea. Adica..pot intra de ex la drept sau stiinte economice cu media de 8,5 sau o data ce depun la taxa nu se mai uita la media pe care o am.
A răspuns pe 08.08.2011, ora 19:09
pascaru #3
depinde cate locuri se dau la cu taxa pentru master la facultatea unde vrei sa depui, dar in mare parte nu cred ca va fi o problema, universitatile nu se supara cand vii la cu taxa, asa ca stai linistita ca vei intra, taxa de inscriere ii 100-150 lei depinde de facultate...sai ai bafta
A răspuns pe 09.08.2011, ora 11:02