Sari la conținut

TiNa4kA

A întrebat pe 12.08.2011, la 12:23

Deci am fost admisa,cum pot afla cind trebuie sa merg sa primesc caminul si cind sa depun actele in original?

Răspunsuri (10)

katy_921 #1
caminul il primesti in acea zi cand vii in Romania,in prima zi de scoala de deschid caminele(sunt lucreaza si vara)actele la fel le vei da la secretariat cand vei ajunge la studii deja....Mai intai sa obtii viza
A răspuns pe 12.08.2011, ora 18:34
TiNa4kA #2
Pai eu am visa de mic trafic,da oare din timp pot veni sa-mi primesc caminul?
A răspuns pe 12.08.2011, ora 20:00
Braga #3
La fiecare univer este o anumita data cind se primeste caminul...cel mai bine ar fi sa suni direct la univer si sa intrebi....bafta..
A răspuns pe 12.08.2011, ora 20:08
TiNa4kA #4
Ms mult...am sa incerc sa sun...sa fiu mai sigura
A răspuns pe 12.08.2011, ora 20:09
katy_921 #5
si inca ceva,vai trebui sa iti faci viza de tip D(pt studii)toti elevii si studentii vor face aceasta viza,pe baza ei o sa-ti faci permis de sedere....bafta
A răspuns pe 13.08.2011, ora 07:04
TiNa4kA #6
Dar daca am mic trafic pot sa primesc permisul de sedere?
A răspuns pe 13.08.2011, ora 17:40
Irinuca #7
TiNa4kA, eu cred ca da. Viza se face doar pentru a putea intra in Romania. Daca o ai pe cea de mic trafic, e mult mai bine pentru tine. Dar cel mai bine ar fi sa intrebi personal la consulat.
A răspuns pe 13.08.2011, ora 17:49
TiNa4kA #8
Cred ca asa si voi face....ms mult de informatie
A răspuns pe 13.08.2011, ora 17:50
katy_921 #9
din pacate nu poti,doar cu viza de tip D iti faci permis de sedere pe toti anii de studiu
A răspuns pe 13.08.2011, ora 20:43
TiNa4kA #10
Am inteles ca persoanele ce au virsta de 16 ani trebuie sa-si faca si cazier...e corect?
A răspuns pe 14.08.2011, ora 09:57