Sari la conținut

El-AAsi

A întrebat pe 13.08.2011, la 18:35

Ma poate ajuta cineva.....eu am certificat de nastere Romina dar am document ...care demonstreaza ca locuesc in Moldova...mie la consulat mi-a spus ca imi ofera si bura si camin.....dar totusi asi dori sa concretizez.....?

Răspunsuri (6)

mihai19 #1
Nu e nimic daca ai numai certificat de nastere......poti sa ai si pasaport important sa fii cu domiciliu in Rep. Moldova
A răspuns pe 14.08.2011, ora 07:21
El-AAsi #2
Da dar stiu ca trebuie prezentata viza pentru......ca sami daie camin?
A răspuns pe 14.08.2011, ora 08:29
Irinuca #3
Nu viza trebuie prezentata ca sa-ti dea camin! Viza e numai pentru a putea intra pe teritoriul Romaniei si pentru a-ti face mai departe permisul de sedere. Nu are nicio legatura viza cu caminul
A răspuns pe 14.08.2011, ora 10:24
El-AAsi #4
Da , dar ce e acesta permis de sedere?
A răspuns pe 14.08.2011, ora 11:35
Irinuca #5
E ca un fel de act de identitate care demonstreaza ca ai voie sa stai legal in Romania timp de 3 sau 4 ani, atat cat inveti acolo.
A răspuns pe 14.08.2011, ora 11:40
El-AAsi #6
reese ca mie nuni trebuie
A răspuns pe 14.08.2011, ora 14:18