mariancik.m
A întrebat pe 14.08.2011, la 10:25
cine stie daca intru la buget insa fara bursa va trebui sa platesc caminu sau nu? Care e diferenta intre ,,cu bursa,, si ,,fara bursa,, inafara ca primesc cei 65 eruro?
Răspunsuri (6)
Irinuca
#1
Indiferent daca intru cu sau fara bursa, nu achiti caminul. In amandoua cazuri esti bugetar al statului roman. Diferenta e una singura: daca intra cu bursa ai 65 euro lunar, atat.
A răspuns pe 14.08.2011, ora 10:33
miha20
#2
partial adevarat, exista universitati care obliga bursierii statului roman sa achite o cota parte din valoarea costului de cazare si chiar cazuri cand cei intrati la fara bursa, achita caminul integral...Difera de la o universitate la alta...
A răspuns pe 14.08.2011, ora 11:59
milocik
#3
eu stiu ca in unele orase ale romanie 100% esti la bursa sau fara ea.. tre sa platesti caminu...asai acolo pentru toti si romani si moldoveni..depind de oras si de facultate ce este legat d camin
A răspuns pe 14.08.2011, ora 12:36
mariancik.m
#4
multumesc mult pentru raspunsuri, sa speram ca vom intra chiar si fara bursa.dar nar fi deloc rau sa primim si cei 65 euro :)
A răspuns pe 14.08.2011, ora 12:42
olicika
#5
poi da, e corect ceea ce au scris de mai sus, caci chiar din orasul in care studiez, studentii si cei care sunt la cu bursa si fara, achita taxa de camin, ce e drept acel la cu bursa achita 50%, si fara bursa 70%.deci, iata asa stau lucrurile. bine, bafta!
A răspuns pe 14.08.2011, ora 19:13
step
#6
toti basarabenii nu achita contract si primesc camin gratis,deja de bursa se joaca si norocul:))o ai sau nu,insa nu am auzit niciodata referitor de taxa la camin.
A răspuns pe 15.08.2011, ora 10:09