prodanel_92
A întrebat pe 15.08.2011, la 14:59
mai am o intrebare pentru cei care deja isi fac studiile in Romania, am auzit ca e foarte dificil cu invatatura pentru basarabeni, e corect sau sunt doar niste vorbe spuse in vint pentru a ne speria?
Răspunsuri (5)
Trudi13
#1
Sunt niște vorbe în vânt. Pentru toți e același volum de informații , nu e nimeni favorizat. Dacă înveți sistematic e de la sine înțeles că e mai ușor. Dacă lași totul pe ultima sută de metri, desigur e mai greu.
A răspuns pe 15.08.2011, ora 16:05
kkoletz
#2
Salut! E un zvon ca e rau si se comporta rau cu Basarabenii! Depinde de tine ce om esti, daca te dai cu nasul pe sus atunci la sigur vei fi trat corespunzator. Daca esti de treaba atunci n-ai sa ai probleme! In mare parte depinde si de regiunea unde inveti! La Cluj unde invat eu , e foarte lejer si chiar trateaza Basarabenii cu respect! Mult spor si bafta la studii!
A răspuns pe 15.08.2011, ora 17:07
kkoletz
#3
Si cu invatatura e asa cum a mentionat si Trudi13, daca inveti si iti dai interesul o sa reusesti numaidecat!
A răspuns pe 15.08.2011, ora 17:09
prodanel_92
#4
va multumesc la toti, bafta si voua, atit de mult ma ingrijorez, incit...
A răspuns pe 16.08.2011, ora 07:08
prodanel_92
#5
spuneti-mi cum sa va gasesc pe facebook, odno, sau skype!
A răspuns pe 16.08.2011, ora 07:10