mallina
A întrebat pe 17.08.2011, la 22:08
Printre docs necesare pentru a obtine viza in Ro se mai cere si certificatul de nastere. Cine stie daca este obligatoriu de a-l prezenta si daca merge acela de tip vechi sau e necesar duplicatul in limba romana?
Răspunsuri (2)
kkoletz
#1
Salut! Nu merge cel vechi de tip sovietic dar asta care a fost eliberat dupa '91 poti sa mergi cu el cat timp e in romana!
Iar daca ai de cel sovietic nu te gandi mult ci misca cat mai repede la OSC sa-ti faca duplicatul! Ca risti sa ramai pe dinafara! Multa bafta.
Iar daca ai de cel sovietic nu te gandi mult ci misca cat mai repede la OSC sa-ti faca duplicatul! Ca risti sa ramai pe dinafara! Multa bafta.
A răspuns pe 17.08.2011, ora 22:17
miha20
#2
Sau poti sa-ti faci o traducere legalizata, ca sa nu astepti la OSC...Me mi-au cerut atunci inafara de original (duplicat) si o copie legalizata care a ramas in dosar...
A răspuns pe 18.08.2011, ora 06:20