Mihaita
A întrebat pe 18.08.2011, la 16:58
Salut! Pe saitul universitatii A.I.Cuza din Iaşi la compartimentul " CAZARE" sunt inscrise tarifele pentru studenti! As vrea sa stiu daca ele sunt valabile si pentru noi basarabenii????? Cit platim noi, pentru a avea loc la cămin?
Răspunsuri (7)
Irinuca
#1
Tarifele de pe site nu sunt valabile pentru studentii basarabeni. Singura exceptie este ca basarabenii trebuie sa achite suma de 120 RON pe camin doar pentru prima luna.
A răspuns pe 18.08.2011, ora 17:12
Mihaita
#2
Irinuca multumesc de răspuns!
Si cum e procedura, in conformitate cu ce criteriu esti cazat in camera de 5...sau 4..sau 3...sau 2 locuri?
Si cum e procedura, in conformitate cu ce criteriu esti cazat in camera de 5...sau 4..sau 3...sau 2 locuri?
A răspuns pe 18.08.2011, ora 17:14
Mihaita
#3
Si dacă esti predispusă....Care sunt conditiile la Cuza?in cămine?
A răspuns pe 18.08.2011, ora 17:17
Irinuca
#4
Daca sincer, in primul an pe toti ii baga in caminele cu cate 5 persoane :) Sunt si camine cu cate 2-3 persoane, dar acelea trebuie achitate ( basarabenii achita 50% din suma totala).
Conditiile in camine sunt acceptabile, cel putin n-o sa-ti fie frica de gandaci sau soareci, pentru ca nu-s acolo :)) E destul de curatel, singurul dezavantaj (la caminul in care am stat eu) este ca apa calda nu era permanent: era doar de dimineata si seara cateva ore :)
Conditiile in camine sunt acceptabile, cel putin n-o sa-ti fie frica de gandaci sau soareci, pentru ca nu-s acolo :)) E destul de curatel, singurul dezavantaj (la caminul in care am stat eu) este ca apa calda nu era permanent: era doar de dimineata si seara cateva ore :)
A răspuns pe 18.08.2011, ora 18:21
Mihaita
#5
Mersi mult, Irinuca! Ai mai limpezit situatia cu cazarea!!! tu la ce facultate esti?
repartizarea are loc si conform facultatilor?
repartizarea are loc si conform facultatilor?
A răspuns pe 18.08.2011, ora 19:21
Irinuca
#6
Da, repartizarea poate avea loc conform facultatii alese. Daca ai optat pentru economie, stai intr-un camin cu majoritatea studentilor de la econimie, insa tot cu cate 5 in camera :)
A răspuns pe 19.08.2011, ora 11:12
Mihaita
#7
Mulţumesc...mulţumesc...mulţumesc!!!
poate mai vb pe skype;)
poate mai vb pe skype;)
A răspuns pe 20.08.2011, ora 10:26