prodanel_92
A întrebat pe 20.08.2011, la 08:16
Intrebare pentru cei care au solicitat specialitatea limbi moderne aplicate: Cind ati depus dosarul, in cerere ati scris si ce limbi moderne vreti sa studiati sau nu?
Răspunsuri (16)
veberaba
#1
In cerere nu am indicat ce limbi moderne doresc sa studiez!!! cei de la consulat au vazut insa nu au spus nimic ca trebuie sa precizez si limbile dorite.
Tu cum ai procedat?
Tu cum ai procedat?
A răspuns pe 20.08.2011, ora 11:01
speranta
#2
nici nu trebuie de precizat limbile..veti studia acelei limbi moderne care sunt specificate in diploma de Bac, adik limbile pe care le'ati studiat si la liceu...succese!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 11:28
veberaba
#3
Speranta, dar daca nu dorim sa studiem limba indicata in diploma de BAC dar alta? Si inca una : inainte de a fi admis trebuie de trecut si proba de aptitudini?
A răspuns pe 20.08.2011, ora 11:39
speranta
#4
ca sa'ti alegi alte limbi,trebuie cel putin sa le stii la un nivel mediu..si pt asta cred va trebui sa treci un test.cat despre admitere...nustiu..anul trecut n'a fost proba de aptitudini.
A răspuns pe 20.08.2011, ora 11:51
veberaba
#5
speranta, tu tot limbi moderne si aplicate studiezi? si de citi ani?
A răspuns pe 20.08.2011, ora 12:08
tania_bby
#6
buna,nu-i adevarat k o s studiezi limbile precizate in diploma de bac...cand mergi la facultate,Doamna de la Relatii Externe care se ocupa cu dosarele noastre ,te intreaba ce limbi vreai sa studiezi,prima limba A trebuie s-o stii la un nivel bun,limba B poti sa o iai de la 0.
A răspuns pe 20.08.2011, ora 13:37
kenshin
#7
Daca am ales limba Japoneza tot trebue sa o stiu la un nivel mediu ?_)))
A răspuns pe 20.08.2011, ora 13:40
tania_bby
#8
nuuu,limba a 2-a poti sa o iai si de la 0
A răspuns pe 20.08.2011, ora 13:41
kenshin
#9
Api nu ma sparieti _))
A răspuns pe 20.08.2011, ora 13:49
veberaba
#10
daca e asha cum zici tu tania_bby atunci e ok!!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 14:06
tania_bby
#11
asa e!!!..cel putin asa a fost anul trecut cand am fost admisa!bafta la toti:*:*
A răspuns pe 20.08.2011, ora 14:08
veberaba
#12
tania_bby esti inregistrata in skype ? vreau sa-ti pun citeva intrebari :) ms :*
A răspuns pe 20.08.2011, ora 16:49
speranta
#13
nu vreau sa va sperii,dar cel putin la Cluj asa a fost cu mine..!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 17:38
americangirl
#14
kind ajungi la faculta alegi akolo ce limbi vrei sa studiezi:)) Bafta!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:03
prodanel_92
#15
merci mult tuturor, bafta la studii!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 20:17
lencik2
#16
LImbile dorite le vei specifica atunci cind te vei inscrie la universitate,iar referitor de proba de aptitudini,noi basarabenii nu o dam,ci numai rominii!!!Asta stiu din cunostintele care fac studii in Rominia!!!Bafta tuturor!!!
A răspuns pe 22.08.2011, ora 17:28