Sari la conținut

elenii

A întrebat pe 20.08.2011, la 08:48

raspundetimi va rog la o intrebare,daca eu am nascut in rominia acum 3 ani si baiatul meu are certificat de nastere rominesc dar nu are CNP cum putem face sa obtinem CNPul

Răspunsuri (2)

iziumchik #1
pentru detalii mai concrete trebuie sa te adresezi la consulat,Consulat din MD...
A răspuns pe 20.08.2011, ora 09:33
solo #2
puteti depune pentru cnp copilului ori la consulat ori la primaria sect.1, dar numai in cazul cand unul din parinti este cet roman, faptul ca ati nascut un copil in Rom. nu inseamna ca e si cet a Romaniei
A răspuns pe 21.08.2011, ora 08:13