Sari la conținut

speed.snake

A întrebat pe 20.08.2011, la 12:33

Salut...
daca am invatzat limba Engleza si Germana in liceu...ce as putea sa fac ca la universitate (LIMBI MODERNE APLICATE) in loc de germana sa studiez spaniola...exista asa posibilitate?

and btw....care ati pus la limbi moderne aplicate,ce orase ati ales?

Răspunsuri (15)

veberaba #1
Eu la fel am studiat engleza si spaniola in liceu, insa vreau sa studiez mai departe in loc de spaniola franceza la universitate.Din cite eu am inteles p/u ati schimba limba t/e sa treci un test!!!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 12:46
speed.snake #2
e dificil acel test....?
A răspuns pe 20.08.2011, ora 13:21
prodanel_92 #3
si eu am depus dosarul la limbi moderne, la Iasi si la Bacau, iar in liceu am studiat franceza si engleza!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 14:12
rapanici #4
salut, si eu am aplicat Limbi moderne aplicate, si la fel doresc sa schimb ,la mine cred ca-i putin mai complicat, doresc limba I sa fie eng., in loc de fr....mmm, sper totusi sa fie posibil.Am ales Sibiu, Bucuresti,Cluj..
A răspuns pe 20.08.2011, ora 15:06
tania_bby #5
salutare...e posibil,mai mult de atit,daca nimeresti in bucuresti,limba de baza e engleza pentru toti,franceza merge ca limba a 2-a ,ca shi celelalte limbi(germana,rusa,italiana,spaniola,araba s.a.)
A răspuns pe 20.08.2011, ora 15:59
americangirl #6
rapanici...ai putea sa imi zici ku ce medie ai terminat liceul?:)ms
A răspuns pe 20.08.2011, ora 16:35
rapanici #7
8.98
A răspuns pe 20.08.2011, ora 18:53
americangirl #8
ms:) bafta
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:01
rapanici #9
tu ? ceilati?
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:03
americangirl #10
o prietena ku 8.5......a depus la fel in Kluj,Sibiu shi Timisoara:)))
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:16
speed.snake #11
dar la sigur nu exista posibilitatea de a invatza a doua limba la alegere de la 0?
A răspuns pe 22.08.2011, ora 12:59
tania_bby #12
ba da,exista!!
eu am luat a 2-a limba (germana) de la 0.
A răspuns pe 22.08.2011, ora 14:17
amelia #13
tania_baby shi te descurci la limba germana ? e complicata ?
A răspuns pe 22.08.2011, ora 15:45
tania_bby #14
da,am facut treaba buna intr-un an,foarte mult depinde de profesori..astia de germana sunt foarte buni si de treaba
e grea germana,tre sa-ti placa...dar dac iti pui skopul,e ft ok.
ce orase ai aplicat?
A răspuns pe 22.08.2011, ora 16:51
lencik2 #15
Buna!Eu la fel am ales Limbi moderne aplicate,in Bucuresti,Iasi si Bacau!!!Media pe 3 ani de liceu este 9,07.Tu ce medie ai?Si ce orase ai ales?Bafta!!!
A răspuns pe 22.08.2011, ora 17:22