AltSoft
A întrebat pe 20.08.2011, la 13:52
Este o data oficciala precisa cand vor aparea Rezultatele admiterii la Facultate???
Răspunsuri (16)
ingutza
#1
nu este nici o data oficiala.am citit pe google ca vor aparea rezultatele in prima jumatate a lunii septembrie:(sa speram ca nui adevarat.
A răspuns pe 20.08.2011, ora 15:09
AltSoft
#2
Atunci de ce in Metodologie scrie ca vor fi afisate pana pe 20 august??
A răspuns pe 20.08.2011, ora 15:46
AltSoft
#3
Capitolul III - REZULTATELE SELECŢIEI (ADMITERII)
ŞI ÎNMATRICULAREA ELEVILOR/STUDENŢILOR
Art.14 Rezultatele admiterii computerizate vor fi comunicate după cum urmează:
(1) Pentru învăţământul preuniversitar – în data de 12.08.2011, Inspectoratul Școlar al judeţului Iaşi, afișează rezultatele concursului de admitere; în perioada 12- 14 august 2011, Comisia de admitere înregistrează cazurile speciale ivite în urma admiterii; în data de 15 august 2011, Inspectoratul Școlar al Judeţului Iaşi afișează listele finale cu admișii în clasa a IX-a la licee din România;
(2) Pentru învățământul superior de stat acreditat – până la 20.08.2011, după cum urmează:
a) Misiunilor diplomatice ale României din Republica Moldova, respectiv din Chişinău, Bălți și Cahul, prin intermediul Ministerului Afacerilor Externe – Unitatea Publicații și Programe pentru Românii din Străinătate;
b) Departamentului pentru Românii de Pretutindeni din subordinea Guvernului României;
c) Instituţiilor de învăţământ universitar de stat primitoare.
ŞI ÎNMATRICULAREA ELEVILOR/STUDENŢILOR
Art.14 Rezultatele admiterii computerizate vor fi comunicate după cum urmează:
(1) Pentru învăţământul preuniversitar – în data de 12.08.2011, Inspectoratul Școlar al judeţului Iaşi, afișează rezultatele concursului de admitere; în perioada 12- 14 august 2011, Comisia de admitere înregistrează cazurile speciale ivite în urma admiterii; în data de 15 august 2011, Inspectoratul Școlar al Judeţului Iaşi afișează listele finale cu admișii în clasa a IX-a la licee din România;
(2) Pentru învățământul superior de stat acreditat – până la 20.08.2011, după cum urmează:
a) Misiunilor diplomatice ale României din Republica Moldova, respectiv din Chişinău, Bălți și Cahul, prin intermediul Ministerului Afacerilor Externe – Unitatea Publicații și Programe pentru Românii din Străinătate;
b) Departamentului pentru Românii de Pretutindeni din subordinea Guvernului României;
c) Instituţiilor de învăţământ universitar de stat primitoare.
A răspuns pe 20.08.2011, ora 15:50
ingutza
#4
si astazi e 20 ai vazut tu vriun rezultat?
A răspuns pe 20.08.2011, ora 15:59
ingutza
#5
cauta pe google ceva de genu"data afisarii rezultatului admiterii la facultate in romania"
A răspuns pe 20.08.2011, ora 16:00
AltSoft
#6
Capitolul III - REZULTATELE SELECŢIEI (ADMITERII)
ŞI ÎNMATRICULAREA STUDENŢILOR
Art.25 (1) Începând cu data de 20 august a.c., pe site-ul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului vor fi postate listele candidaţilor declaraţi admişi la studii universitare de licenţă ca bursieri ai statului român, pe locurile subvenţionate de stat.
(2) Pe baza admiterii computerizate, rezultatele candidaților admiși la studii universitare de licență vor fi comunicate, spre diseminarea instituțiilor abilitate, instituţii de învăţământ superior/centre de an pregătitor ş.a., inclusiv Ministerului Afacerilor Externe și Departamentului pentru Românii de Pretutindeni din cadrul Guvernului României până la data de 01 septembrie 2011.........................................................................................................................................................................IN ACEIASI METODOLOGIE SUNT 2 DATE "OFICIALE".....
ŞI ÎNMATRICULAREA STUDENŢILOR
Art.25 (1) Începând cu data de 20 august a.c., pe site-ul Ministerului Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului vor fi postate listele candidaţilor declaraţi admişi la studii universitare de licenţă ca bursieri ai statului român, pe locurile subvenţionate de stat.
(2) Pe baza admiterii computerizate, rezultatele candidaților admiși la studii universitare de licență vor fi comunicate, spre diseminarea instituțiilor abilitate, instituţii de învăţământ superior/centre de an pregătitor ş.a., inclusiv Ministerului Afacerilor Externe și Departamentului pentru Românii de Pretutindeni din cadrul Guvernului României până la data de 01 septembrie 2011.........................................................................................................................................................................IN ACEIASI METODOLOGIE SUNT 2 DATE "OFICIALE".....
A răspuns pe 20.08.2011, ora 16:16
nuta_nuta
#7
În data de 20 august până la ora 17.00, Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului, nu a afișat lista cu tinerii din Republica Moldova admiși la studii în România.
MECTS va afișa pe site, la Secțiunea Relații Internaționale/Românii de pretutindeni, în prima jumătate a lunii septembrie a.c., rezultatele admiterii pentru cetățenii de origine română cu domiciliul stabil în străinatate (diaspora). Sursa >http://www.tineribasarabeni.com/2010/08/afi%C8%99area-rezultatelor-admiterii-la-studii-in-romania-este-amanata/
MECTS va afișa pe site, la Secțiunea Relații Internaționale/Românii de pretutindeni, în prima jumătate a lunii septembrie a.c., rezultatele admiterii pentru cetățenii de origine română cu domiciliul stabil în străinatate (diaspora). Sursa >http://www.tineribasarabeni.com/2010/08/afi%C8%99area-rezultatelor-admiterii-la-studii-in-romania-este-amanata/
A răspuns pe 20.08.2011, ora 18:22
E-A
#8
Informatia aceasta a fost scrisa in anul trecut :P
A răspuns pe 20.08.2011, ora 18:39
milocik
#9
nuta nuta ..este informatia de anul trecut !! nu speria lumea te rog :D
A răspuns pe 20.08.2011, ora 18:40
Irynuka
#10
Si anul trecut s-a intirziat, sper sa nu se intirzie la fel de mult si anul acesta. M-au speriat insa cuvintele doamnei care mi-a primit dosarul, Cica rezultate dupa 1 septembrie. Sper ca a exagerat.
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:03
americangirl
#11
da cam asa:)))
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:06
VikaB
#12
Mie personal doamna mi-a spus ca pe data de 1 septembrie sa intru pe site-ul edu.ro unde vor fi afisate listele.
A răspuns pe 20.08.2011, ora 19:48
tane4ka
#13
da..da..eu la fel am auzit ca rezultatele vor fi pe 1 septembrie..totusi sper ca vor aparea mai devreme..
A răspuns pe 20.08.2011, ora 20:26
AltSoft
#14
Rezultatele de pe 20 august pana pe 1 septembrie vor fi afisate!!! ANul trecut erau c-am 4000 de canditati deatata s-a intarziat rezultatele pana pe 27 august, insa anul acesta vor aparea mai devreme... Doamna de la Consulat mi-a zis ca Rezultatele vor aparea pe www.edu.ro cel tarziu pana pe 1 septembrie!!! Succes tuturor!
A răspuns pe 20.08.2011, ora 20:49
marya
#15
Salutare!
Anul trecut,rezultatele au fost afisate pe 26 aug si nr de candidati a fost aproape la fel ca si anul asta. Sa speram ca ne vor da raspunsul cit se poate de repede. Ard de nerabdare))
Cine a dat la economie?
Anul trecut,rezultatele au fost afisate pe 26 aug si nr de candidati a fost aproape la fel ca si anul asta. Sa speram ca ne vor da raspunsul cit se poate de repede. Ard de nerabdare))
Cine a dat la economie?
A răspuns pe 21.08.2011, ora 10:38
AltSoft
#16
Marya: Speram cat mai repede sa fie afisate rezultatele!!! Cred ca toti asteapta cu nerabdare!!! In ce orase ai dat la economie? Dar la Stiinte administrative cine a dat???
A răspuns pe 21.08.2011, ora 16:05