tatiana07
A întrebat pe 20.08.2011, la 22:31
am o foarte mare nelamurire.....pt a aplica la masterat ce trebuie sa fac?am sunat la universitatile din ro(la indemnul cuiva)si de-acolo nu am primit nici un raspuns.....un sfat ceva....va multumesc...
Răspunsuri (4)
mihaelab
#1
daca ai luat in RM licenta, nu poti aplica pt bursele care se ofera pt master. totusi, daca vrei sa faci masterul in Romania, aplici direct la facultatea unde vrei(de ex.: acum 2 ani, sor'mea a aplicat la ASE). faza e ca intri la taxa.
A răspuns pe 21.08.2011, ora 03:13
alondra
#2
Buna,Tatiana unde vrei sa aplici la Master in ce oras si ce Facultate?
A răspuns pe 21.08.2011, ora 06:45
tatiana07
#3
Salut, uitindu-ma la bursele oferite, am ales in cele din urma sa aplic la una din universitatile din Bucuresti....''Univ. Bucuresti'' sau ''SNSPA'', facultatea - Stiinte ale comunicarii, deja pot sa ma orientez pe loc, in dependenta de ceea ce mi se ofera, adica facultatea.
A răspuns pe 21.08.2011, ora 11:06
alondra
#4
si eu vreau la masterat insa in Drept si daca sincer nustiu unde sa aplic la ce Facultate...nustiu cum se uita la mediile de la licenta,de la ce medii inmatriculeaza.Tu ziceai ca ai sunat acolo la Universitate,nici un indiciu nu ti-au dat?uite id-ul meu de messenger Alondra9827 ,si mai vb acolo daca vrei...
A răspuns pe 21.08.2011, ora 17:50