Sari la conținut

Caraman.C

A întrebat pe 23.08.2011, la 14:00

Buna! Va Rog sa-mi spunetsi care sunt avantajele si dezavantajele depunerii documentelor spre admitere in universitatile din Romania, ca cetatsean roman sau moldovean in cazul in care am dubla cetatenie? Mersi anticipat!

Răspunsuri (2)

katy_921 #1
Ca cetatean roman ai mai multe sanse sa intri la universitate,pt romani sunt multe locuri,pe cand pt moldoveni sunt 1 sau 2 locuri la o facultate,si ca cetatean roman vei plati caminul,dar ca cetatean moldovean nu intotdeauna.
A răspuns pe 23.08.2011, ora 15:19
sandi #2
depinde unde ai domiciliul ! daca in RM o sa ai mai multe sanse ! insa daca in RO direct la universitate depui actele !
A răspuns pe 23.08.2011, ora 17:08