dumitras95
A întrebat pe 24.08.2011, la 10:23
Salut! Am auzit ca parintii a carui copii s-au inscris la liceele din Romania ca sa isi faca viza trebuie sa aiba 500 de euro in cont la banca? Este adevarat? :(
Răspunsuri (13)
doinitza_0894
#1
nu este corect sunt doar zvonuri asa ca nu te ingrijora..
A răspuns pe 24.08.2011, ora 11:06
ingutza
#2
asa spun ei insa nu toti isi pun iti dau acord si fara
A răspuns pe 24.08.2011, ora 11:49
nitza17
#3
chiar e nevoie de 500 euro in cont daca iti faci viza de tip C..Asta pentru cei care nustiu inka! ;)
A răspuns pe 24.08.2011, ora 12:10
milocik
#4
eu tot am auzit chiar si studentii pentru a face viza trebuie s aiba 500 de euro pe cont .e drept?
A răspuns pe 24.08.2011, ora 12:12
nitza17
#5
milocik,da ai dreptate prietenul meu anul trecut cand sa facut viza a avut nevoie de bani in cont..asa ca pregati-ti banii!:D
A răspuns pe 24.08.2011, ora 12:13
milocik
#6
mdaa.. ))) inca si asa ceva este...
A răspuns pe 24.08.2011, ora 12:16
nitza17
#7
inka cum;)
A răspuns pe 24.08.2011, ora 12:17
alexgt
#8
Nu este adevarat si nu luati in seama toate zvonurile! Fratele meu este student si,da, anul trecut cind si-a facut viza era obigatoriu sa aiba 500 euro in banca insa pentru viitorii liceeni nu trebuie,sunt sigura. Va sfatui sa nu va panicati din cauza unor zvonuri...
A răspuns pe 24.08.2011, ora 13:14
nitza17
#9
la liceeni nustiu sigur, dar pentru cei care pleca la univer sigur e nevoie!
A răspuns pe 24.08.2011, ora 13:32
viorica1
#10
milocik..nu toti studentii au nevoie de bani pe cont. doar cei care au fost admisi fara taxa dar si fara bursa. acei care au prins bursa, nu trebuie sa aiba 500 euro in cont.
A răspuns pe 24.08.2011, ora 14:55
viorica1
#11
cat despre parinti..din cate stiu, le cer sa aiba bani pe cont.
A răspuns pe 24.08.2011, ora 15:01
milocik
#12
Doar acei fara bursa?? prima data aud
A răspuns pe 24.08.2011, ora 15:24
Pierro
#13
Doar cei înmatriculaţi în regim FĂRĂ TAXĂ/FĂRĂ BURSĂ la studii universitare trebuie să deţină un extras de cont care să ateste deţinerea a 500 de euro (acest extras este necesar pentru obţinerea vizei).
A răspuns pe 25.08.2011, ora 08:51