Sari la conținut

91camara

A întrebat pe 24.08.2011, la 18:38

poate sa-mi spuna cineva,va rog:am fost admisa anul trecut in ro ,mi-am facut permis de sedere valabil 2011-2014,din anumite motive am fost nevoita sa retrag actele,acum sint studenta in md,intrebarea mea este :pot folosi in continuare permisul de sedere p/u a intra in ro,sau o sa am probleme la vama?

Răspunsuri (6)

katy_921 #1
poti circula fara probleme
A răspuns pe 24.08.2011, ora 19:09
91camara #2
pai ,e sigur?poate aveti cunostinte de asemenea cazuri,nu vreau sa ma intoarca de la vama inapoi sau doamne fereste sa fiu in ro si sa nu pot veni inapoi...
A răspuns pe 25.08.2011, ora 08:21
katy_921 #3
stiu sigur,varu meu e granicer....nimeni nu te va verifica unde inveti....granicerii nu au asa informatii
A răspuns pe 25.08.2011, ora 10:30
91camara #4
katy poti sa intrebi de varul tau te rog,ei verifica permisele,dupa numarul de pe el,sau in alt mod...s-ar putea ca sa nu mai apara in baza de date,ma gindesc...
A răspuns pe 25.08.2011, ora 12:58
katy_921 #5
ei se uita dupa nr de sus in dreapta,si nu ai cum sa nu mai apari,pt k nu se verifica daca mai inveti in ro sau nu.
A răspuns pe 25.08.2011, ora 13:02
Kamaz #6
e cam problematica chestia asta.nu se poate circula in Romania in baza permisului trau deoarece cind ai retras actele de acolo trebuia sa lasi si permisul de sedere
A răspuns pe 25.08.2011, ora 15:27