adaiulica
A întrebat pe 29.08.2011, la 10:18
salut....am si eu o intrebare.. poate cineva a avut un caz similar rog sa ma ajutati...am inteles ca pentru viza e necesar valabilitatea pasaportului pe intrg anul de studii....al meu e valabil doar pina pe 27.06.12(adica eu posibil sa mai fiu la studii acolo) ce e de facut? sa imi schimb pasaportul sau poate si asa...ms anticipat
Răspunsuri (5)
black_iii
#1
pasaportul tre sa fie valabil inca 3 luni dupa ce-ti expira viza... am avut eu asa problema... nu-mi ajungea 2 zile si a trebuit sa mi-l schimb de urgenta
A răspuns pe 29.08.2011, ora 11:03
adaiulica
#2
ms mult
A răspuns pe 29.08.2011, ora 12:25
LadyOfTheRain
#3
pai si kit timp este valabila viza??? eu am cam aceeasi problema.. pasaportul meu expira in decembrie 2012.. ce trebuie sa fac?? ajutati-ma, please!!! mersi anticipat.
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:22
miha20
#4
Viza tip D e valabila pe un termen de 6 luni..deci poti sa depui actele cu acest pasaport si deja pe parcurs, mai aproape de 06.12 poti sa-ti perfectezi un al doilea pasaport..
A răspuns pe 29.08.2011, ora 15:56
Kamaz
#5
valabilitatea pasaportului este necesara pentru viza ca mai apoi sa-ti perfectezi permis de sedere
A răspuns pe 29.08.2011, ora 16:09