cristian03_30
A întrebat pe 29.08.2011, la 13:32
Salutare...Cand confirmam ca vom invata intradevar in Romania, prin prezentarea actelor originale direct la universitate? Pana la turul 2 sau dupa? Ms anticipat...
Răspunsuri (16)
panicoalina
#1
confirmi la 1 octombrie cand mergi la facultate si depui la secretariat dosarul cu documentele in original...bafta mare si aveti grija in sesiune;)
A răspuns pe 29.08.2011, ora 13:48
viorica1
#2
iti confirmi locul dupa ce obtii viza si dupa ce pe edu.ro apare hotararea finala cu cei admisi in prima sesiune. nu trebuei sa te orientezi dupa turul II. verifici cand apare ordinul, si cum ai obtiut viza, poti pleca. personal, anul trecut am depus actele in orig pe 27 sept(in prima zi de facultate),
A răspuns pe 29.08.2011, ora 13:57
cristian03_30
#3
viorica1 deci pot sa confirm chiar si acum dupa publicarea listei cu cei admisi din primul tur?
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:00
viorica1
#4
nuu, asta e lista provizorie, si cei de la fac nu o iau in consideratie. ei acolo cer hotararea finala, ordinul ministerului. dupa ce obtii viza, ai putea suna la facultate, la secretariat. le explici ca esti din rm, ca ai fost admis, si intrebi daca poti veni sa depui setul de acte, daca nu, cand vei putea.
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:03
cristian03_30
#5
hm, din lista aceasta ar putea sa mai excluda pe cineva? :D
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:08
viorica1
#6
nu am auzit asa ceva. daca e provizorie, nu inseamna ca cei scrisi acolo nu sunt siguri admisi.
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:12
cristian03_30
#7
nu e sigur daca sunt admisi sau ce ai avut in vedere? :)
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:14
viorica1
#8
e sigur ca sunt admisi :D
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:16
cristian03_30
#9
atunci e ok, pot lua documentele de la Chisinau :)
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:17
viorica1
#10
mai bine asteapta sa depui actele pt viza, sa fie lista finala..si dupa asta ti le retragi. actele de la univ le retragi intr-o zi..asa ca nu ai unde sa te grabesti.
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:20
cristian03_30
#11
da dar mie viza nu imi trebuie...am si cetatenie romana....
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:20
viorica1
#12
dar asteapta sa se publice lista finala si ordinul ministerului educatiei..parerea mea. asa am facut eu anul trecut, ca sa fiu sigura de tot.
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:23
cristian03_30
#13
ok, ms mult :)
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:24
viorica1
#14
pt putin:)
A răspuns pe 29.08.2011, ora 14:25
prodanel_92
#15
cristian03_30, cint pleci sa-ti retragi actele?
A răspuns pe 29.08.2011, ora 16:35
student
#16
stie cineva la care consulat depunem actele: cel de pe parcalab, sau cel de pe Ismail?! ce pachet de documente tre' sa aducem pentru viza si confirmare?!
A răspuns pe 30.08.2011, ora 08:11