Sari la conținut

ladycristinna

A întrebat pe 30.08.2011, la 18:29

Salut, este cineva care a intrat la contract fara pasaport roman..sau are de gind sa intre..daca stie procedura si alte detalii va rog mult raspundeti !!!

Răspunsuri (7)

adric #1
detaliat nu stiu nimic.stiu doar ca te duci la universitate singur...si depui actele personal. anul trecut mi s-a creat impresia ca nu ar putea aparea dificultati ca sa depui la contract.eu nu am intrat numai fiindca nu aveam bac-ul dat.sunt site-uri la diferite facultati, poti suna si intreba mai concret.
A răspuns pe 30.08.2011, ora 18:52
ladycristinna #2
da, dar luind in consideratie ca R.Moldova nu face parte din Uniunea Europeana ,doar pentru cetatetii careia sunt valabile conditiile de admitere , ma gindeam ca sa nu apara careva dificultati .. Mersi mult :-)
A răspuns pe 30.08.2011, ora 19:13
adric #3
ma interesez si eu de asta...apoi poate iti scriu aici.
A răspuns pe 30.08.2011, ora 20:02
ladycristinna #4
ok, mersi )
A răspuns pe 31.08.2011, ora 06:52
mallina #5
Nu importa ce cetatenia ai, conditiile sunt ca si pt cetatenii roamani in cazul in care depui la contract. Cel mai important e sa depui docs direct la facultate, desigur achitind contractul.
A răspuns pe 31.08.2011, ora 07:32
eduard #6
iti trebuie sa depui dosarul acela cu actele care leai avut l ambasada si te duci direct l facultatea privata si le depui personal..nu conteaza ce cetatenie ai...asa eu am facut anul trecut...
A răspuns pe 31.08.2011, ora 09:26
ladycristinna #7
Si doar acel dosar ? Dar ceva diferente de program, examene ai dat ? Tu dar la privata ai depus, da ?
Mersi mult
A răspuns pe 31.08.2011, ora 11:48