eduard
A întrebat pe 31.08.2011, la 09:22
salut...poti sa de pui fara nici o problema la facultati private si este mult mai simplu...pt k si eu l fel am depus asa...
Răspunsuri (8)
adric
#1
si cu permisul de sedere cum ai facut?
A răspuns pe 31.08.2011, ora 09:27
eduard
#2
nui problema conteaza k sa ei o cerere de l faculta k ai intrat si tu pelci direct l politie si iti face permisul de sedere..costa 120 euro....pentru adric
A răspuns pe 31.08.2011, ora 09:33
adric
#3
deci, din cate inteleg eu, te duci, depui actele, achiti contractul, apoi te duci la politie si iti faci permisul de sedere. atit?nu mai tre de facut nimic?nu sunt probleme ca tre sa iti permita Ministerul Invatamintului din Ro?
A răspuns pe 31.08.2011, ora 09:43
eduard
#4
daca l facultati private este deja permisiunea k moldoveni sa intre l facultati inseamna k leo permis ministerul...asaca informeazate daca facultatile private au locuri pt moldoveni..
A răspuns pe 31.08.2011, ora 09:46
eduard
#5
ascultama k voua cu liceul facut in md este mult mai simplu sa intri l facultati private k cum eu am facut in ro liceul...si am avut destul de mare media l bac 9.35 si l stat o fost foarte mare concurentza.k erau kare avea si media 10 fix...
A răspuns pe 31.08.2011, ora 09:50
adric
#6
o ultima intrebare.sper sa mai intri aici.ai in vedere de universitati private sau de contracte la universitatile de stat?
A răspuns pe 31.08.2011, ora 10:48
eduard
#7
la stat contractul este mult mai mare k la privat...dar fii sigur k intri l contract unde vrei si l ce facultate vrei..pt adric
A răspuns pe 31.08.2011, ora 16:49
adric
#8
imi zisese si sora-mea ca la facultatile de stat e mai scump contractul. ms mult. bafta!
A răspuns pe 01.09.2011, ora 14:08