Sari la conținut

Busiona

A întrebat pe 31.08.2011, la 14:19

buna...am auzit ca toate universitatile din Romania au devenit autonome...si au dreptul de a primi basarabeni la studii fara taxa pe locul neocupat de un roman...este informatie corecta?

Răspunsuri (3)

Kamaz #1
de unde ai informatia asta?
A răspuns pe 31.08.2011, ora 14:20
americangirl #2
nu e adevarat.................poti depune actele direct akolo direct in RO.........shi daca mai au lokuri libere adika nu sint toate okupate de romani...poti intra dar numai la taxa,,,fara bursa,,,fara camin,,,
A răspuns pe 31.08.2011, ora 17:32
Busiona #3
pentru Kamaz : o colega cidn a depus actele la ambasada in turul 1 o doamna din comisie a zis ca universitatile au devenit autonome si deacu daca te accepta ei ap poti sa-ti dea un loc fara taxa, e putin posibil sa te primeasca dar este oricum o sansa..
A răspuns pe 01.09.2011, ora 06:19