Sari la conținut

catea_92

A întrebat pe 02.09.2011, la 13:34

fără plata taxelor de şcolarizare, fără bursă- nu e nevoie de cei 500 euro, fara bursa, cu plata taxelor de scolarizare- trebuie 500 euro. am inteles corect? vreau sa stiu precis...stie v'o cineva???????????

Răspunsuri (8)

E-A #1
Nu in ambele regime, fara plata taxei de scolarizare, fara bursa si cu plata taxei trebuie 500 euro pe cont
A răspuns pe 02.09.2011, ora 13:36
Alyona #2
catea-92...fara plata taxelor de scolarizare-fara bursa trebuie 500 de Euro pentru deschiderea vizelor....Numai persoanele care au intrat la cu Bursa nu au nevoie de 500 Euro pentru viza...
A răspuns pe 02.09.2011, ora 13:37
mallina #3
Dar pentru cei care au intra la contract, trebuie 500 de eu sau mai mult pt a obtine viza de studii?
A răspuns pe 02.09.2011, ora 13:47
venssyk #4
lumeeee...eu azi am depus documentele pentru viza la Consulatul din Balti...parintilor elevilor bursieri li se cere una din urmatoarele documente: extras bancar care sa demonstreze ca ai 500 euro in banca sau certificat care arata ca parintele insotitor lucreaza sau daca pleci cu bunica,bunelul certificat de pensionar...iar in rest documentele de care aveti nevoie sunt celea de pe net...
A răspuns pe 02.09.2011, ora 14:49
Ninutsika #5
indiferent ca esti cu bursa sau fara tre sa ai 500 euro in cont asta e regula lor de ceva vreme deja
A răspuns pe 02.09.2011, ora 15:01
catea_92 #6
OK, MERCI MULT
A răspuns pe 02.09.2011, ora 15:55
catea_92 #7
VENSSYK-- dar daca plec fara insotitor?
A răspuns pe 02.09.2011, ora 15:58
venssyk #8
vresi sa zici singura???..nu exista nici o problema...viza se acorda pentru parintele insotitor pentru a mai veni la tine in vizita...bafta!
A răspuns pe 02.09.2011, ora 16:57