Sari la conținut

alexbpr

A întrebat pe 02.09.2011, la 14:46

Salut, sunt din Basarabia si as vrea sa depun actele anul viitor pentru a studia in Romania, la medicina. Am si eu o intrebare, deci, in baza caror note se calculeaza media de intrare la facultate? Stiu doar ca se ia in proportie mai mare biologia si chimia, dar puteti sa-mi aratati cel putin un algoritm in baza caruia se calculeaza media?
Multumesc anticipat

Răspunsuri (2)

janna #1
cauti in metodologie, dar e foarte simplu...se ia media pe 3 ani, adika cea de la liceu, clasele X-XII, si se aduna cu cea de la BAC)/2* 0.9 +0.1*coeficientul p/u fiecare profesie....succes....aici depinde si de norokul pe care il ai
A răspuns pe 02.09.2011, ora 14:59
alexbpr #2
Multumesc muuult! Acum am inteles ;)
A răspuns pe 02.09.2011, ora 15:03