Sari la conținut

sergius

A întrebat pe 03.09.2011, la 07:56

salut,
poate cineva care invata la UMF Tg.Mures sa imi spune cum sint studiile acolo si daca basarabenii achita ceva pentru camin
astept cu nerabdare raspunsul .
va multumesc

Răspunsuri (14)

E-A #1
Pentru camin platesti in jur de 25 RON pe luna. In privinta studiilor am inteles ca e o universitate puternica, asa sustin cei care isi fac studiile acolo :) Succes !
A răspuns pe 03.09.2011, ora 08:40
sergius #2
ms mult si tie succes
A răspuns pe 03.09.2011, ora 08:41
E-A #3
Merci si sper sa ne vedem acolo ;)
A răspuns pe 03.09.2011, ora 08:45
cepavick #4
la ce facultate vrei să aplici,Sergius?
A răspuns pe 03.09.2011, ora 09:11
cepavick #5
Depinde de cămin Elena,pot fi cazuri că vei plăti doar 10 Roni,deoarece căminu costă 200,iar statul român pt cazare acordă 190 :P
A răspuns pe 03.09.2011, ora 09:12
E-A #6
Victor- caminul unde voi fi cazata eu costa pentru romani 205 RON, respectiv pentru mine 25 RON. Daca vii si tu in Mures vei fi cazat in caminul pentru baieti unde taxa pentru romani e de 200 de RON, respectiv pentru tine va fi 20 RON :P
A răspuns pe 03.09.2011, ora 10:06
sergius #7
doresc sa depun in Tg Mures dar nu sint sigur ca voi fi admis, apropo cineva stie pentru reusita buna in cadrul sesiunii poti sa primesti ulterior bursa sau e definitiv faptul studii fara bursa
va multumesc
A răspuns pe 03.09.2011, ora 11:39
E-A #8
Din pacate, daca intri in regimul fara bursa nu poti avea nicidecum una, indiferent de rezultate :( Iti recomand sa alegi Targu Mures, deoarece dupa cate am vazut, din variantele pentru turul II Targu Mures, fara indoiala e cea mai buna alegere.
A răspuns pe 03.09.2011, ora 13:32
sergius #9
ms pentru informatie
A răspuns pe 03.09.2011, ora 14:07
cepavick #10
Sergius,depinde de regulamentul intern al universităţii! Unele universităţi îţi pot oferi bursa de merit,de ce nu,dacă eşti printre cei mai buni studenţi,dar accentuez,depinde de universitate! Cu întrebarea asta o să te adresezi la secretariatul facultăţii la care vei fi admis ;)

La ce facultate vrei?
A răspuns pe 03.09.2011, ora 19:52
sergius #11
multumesc, doresc la medicina dar o sa vedem inca
A răspuns pe 04.09.2011, ora 05:27
cepavick #12
Medicină generală?
A răspuns pe 04.09.2011, ora 09:17
sergius #13
da, medicina generala
A răspuns pe 04.09.2011, ora 09:19
ludmila_11 #14
sergius ce medie ai, daca nu e secret?!
A răspuns pe 04.09.2011, ora 13:36