catea_92
A întrebat pe 05.09.2011, la 18:18
salutare, mai este cineva pt ingineria produselor alimentare?
Răspunsuri (22)
catea_92
#1
in turul 2 ???????????
A răspuns pe 05.09.2011, ora 18:18
vilikan
#2
salut, eu am dat la ing prod alimentare.....in galati. tu ai aplicat la prod alimentare sau doar te gindesti sa aplici si ce medie ai?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 18:51
ninutsika
#3
sunt multi la IPA numai eu citi stiu dap mai sunt care nu spun sau care nu intra pe acest site, asa ca va fi cam mare concurenta aici din pacate...vilikan doar Galati ai ales?? si ce medie ai?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 19:29
vilikan
#4
eu si fratimio am aplicat la galati si gata plus ca mai stiu inka 3 prieteni care dau la ingineria prod alimentara tot in galati;) fratimio 7 si 3 iar eu 8 si ceva. tu? o sa fie mare batae pe locuri la prod alimentare :) tu in ce orase dai?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 19:45
doktor
#5
Da, eu sunt
am dat la Brasov , Cluj si Suceava,
este cineva la fel?
am dat la Brasov , Cluj si Suceava,
este cineva la fel?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 19:58
ninutsika
#6
pai numai ai vostri is 5 care dau in Galati dat acolo sunt numai 4 locuri :D..mda nustiu ce se va intimpla la mine media e foarte mica sub 7 :( ...tot Galati am ales, dar ar trebui sa ma reorientez spre alt oras, da sunt putine locuri nici nu stii unde sa dai
A răspuns pe 05.09.2011, ora 19:59
ninutsika
#7
da la Iasi oare da cineva??
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:00
ninutsika
#8
doktor: du deja ai trimis cererea, ce medie ai?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:08
janna
#9
oameni buni da ce are profesia asta lamuriti/ma si pe mine..e unsa cu miere ca azi toti m/au inebunit cu ea ..la noi fiecare a 2 scria asa...?adika di vri/o 12 oameni kiti am fost atunci la internet kam 6 au dat la IPA...?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:24
ninutsika
#10
eu am terminat colegiu in domeniu asta si de asta vreu mai departe sa merg tot pe aceasta cale de aceea imi aleg acest domeniu, dar sincer nu mam asteptat sa fie chiar atit de multi doritori la IPA ...
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:28
janna
#11
defapt toti acordau mai mult atentie la stiinte economice.....da s/a schimbat timpul..si doleantele cred..
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:32
vilikan
#12
janna, nare NIMIK special aceasta IPA doar stii cum e moldoveanul, tine neaparat sa faca ceea ce face si vecinul :)(cum e si kazul meu de aceasta data:D) se crede ca daca aplici pt asta cresc sansele de admitere, insa nu cred ca va fi cazul si de data aceasta(Imi pare rau ca am ales IPA :() Sa intre........cei mai norokosi!!!
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:32
janna
#13
pai ai transmis cererea?
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:35
catea_92
#14
eu am depus ku 8.50 in galati, brasov si craiova.janna daca sa ne uitam asa limbile, stiintele politice, dreptul, economia....ele toate sunt solicitate, am depus la asta deoarece cred ca aici bratele de munca au cat de cat un loc de munca...si m-am gindit ca nu vor dori atat de multi da vadk....:)
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:35
vilikan
#15
catea, bratele de munka au un servici insa din pakate pt cei din domeniu, este foarte RAU platit in comparatie cu celelalte domenii(medicina,drept,st soc si politice....)
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:38
butterfly
#16
Nu cred ca doar aceasta profesie e de viitor! Atitea domenii ale ingineriei sunt. Orientati-va spre altceva, spre ceea ce se cere, de ex energiile netraditionale sau altceva.
Prietenul meu termina anul asta IPA la Chisinau, si ce credeti, il asteapta cineva cu bratele deschise? Nu stiu cum e in UE, poate acolo veti avea mai multe sanse, dar la noi e problematic; sa faci practica nu gasesti unde, cit despre angajarea la o uzina sau combinat vinicol nici nu mai discut. Chiar asta va doriti???
Prietenul meu termina anul asta IPA la Chisinau, si ce credeti, il asteapta cineva cu bratele deschise? Nu stiu cum e in UE, poate acolo veti avea mai multe sanse, dar la noi e problematic; sa faci practica nu gasesti unde, cit despre angajarea la o uzina sau combinat vinicol nici nu mai discut. Chiar asta va doriti???
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:39
vilikan
#17
din pacate ptr mine .....deja am transmiso :((((((((
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:39
butterfly
#18
Daca pasul e facut deja pot doar sa-ti urez succes si sa demonstrezi ca tu esti cel ce il merita.
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:42
catea_92
#19
multe din stiintele ingineresti sunt pt baieti de asta si am ales aceasta,iar la celelalte cred eu ca ar trebui si medii mari :) deam cine stie...succes la toti!!!
A răspuns pe 05.09.2011, ora 20:43
janna
#20
de ce spui asta cunosk fete care se descurca de minune la inginerie civila, desi recunosk ka le/a fost greu de la inceput..dar unde nu e..spune/mi vre/un domeniu...caci tu esti cea care il invata mai detaliat...eu as fi dat aici sincer daca nu alegeam ce am ales..cred ca asta era a 2 varianta..ceva mai mare...
A răspuns pe 05.09.2011, ora 21:10
janna
#21
da in RM sa faci practika cumsecade ..????????..numai prin cunoscuti si asta inka e nimik....nu e unde...nu vor sa iti arate..nu se face calitativ......si apoi ramii si fara job......si te uiti ..unde sa bagi....diploma aia dupa citiva ani de studii pe 9 si 10.....
A răspuns pe 05.09.2011, ora 21:14
nitza17
#22
lumeee,si eu dau la IPA la Bucuresti dar mai stiu inka 3 persoane care tot dau cu mine la Bucuresti adika Politehnica si toate avem media peste 8.70.. Bafta voua si noua:D:D:D
A răspuns pe 06.09.2011, ora 08:37