El-AAsi
A întrebat pe 06.09.2011, la 08:23
Salut , imi spune cineva mai trebuie viza daca am adeverinta de nastere Romana?
Răspunsuri (3)
Kamaz
#1
nu
A răspuns pe 06.09.2011, ora 13:54
El-AAsi
#2
Dar viza de reseditna sau ceva de tipu asta?
A răspuns pe 07.09.2011, ora 06:21
talian
#3
El-AAsi, trebuie sa ai si certificatul de constatator (galben) care atesta ca esti cetatean roman. Daca-l ai pe acela poti trece vama numai cu pasaportul moldvenesc.
Eu de exemplu am certificatul de nastere dar nu si cel constatator si sunt nevoit sa-mi fac viza.
Eu de exemplu am certificatul de nastere dar nu si cel constatator si sunt nevoit sa-mi fac viza.
A răspuns pe 07.09.2011, ora 13:18