Sari la conținut

IonutS91

A întrebat pe 10.09.2011, la 07:38

si dac intram in turu II la fara bursa, toti anii de studii nu vom avea bursa, sau se poate de capatat o bursa pe parcurs?

Răspunsuri (8)

miha20 #1
Nu, toti anii fara bursa...
A răspuns pe 10.09.2011, ora 07:45
Ionuts91 #2
shi cam de citi bani am nevoe pentru a ma intretine?
A răspuns pe 10.09.2011, ora 11:55
Ionuts91 #3
* in Iasi?
A răspuns pe 10.09.2011, ora 11:57
miha20 #4
Depinde unde esti cazat..daca platesti caminul sau stai la gazda/chirie, gatesti (macar uneori) sau mananci tot timpul la cantina...O sa vezi pe parcurs cat cheltui...
A răspuns pe 10.09.2011, ora 19:12
mere_lica #5
poti obtine bursa de merit, trebuie sa depui efort la invatat,SUCCESE TUTUROR
A răspuns pe 11.09.2011, ora 08:14
Creatsa #6
mere_lica...da cum e cu bursa de merit?se da celui mai bun din grupa sau cum?indiferent daca esti roman sau basarabean,cu bursa sau fara bursa?
A răspuns pe 11.09.2011, ora 08:28
E-A #7
Bursele de merit depind de univer. In unele, bursa o poate lua doar cel ce are media cea mai mare din tot anul, iar la unele universitati este regula ca bursierii statului roman nu pot candida :(
A răspuns pe 11.09.2011, ora 11:34
miha20 #8
Bursa de merit o obtine cel mai bun din an, in cadrul facultatii...Moldovenii sunt in afara concursului si nu sunt inclusi in clasamentul final...
A răspuns pe 11.09.2011, ora 11:59