IonutS91
A întrebat pe 10.09.2011, la 07:38
si dac intram in turu II la fara bursa, toti anii de studii nu vom avea bursa, sau se poate de capatat o bursa pe parcurs?
Răspunsuri (8)
miha20
#1
Nu, toti anii fara bursa...
A răspuns pe 10.09.2011, ora 07:45
Ionuts91
#2
shi cam de citi bani am nevoe pentru a ma intretine?
A răspuns pe 10.09.2011, ora 11:55
Ionuts91
#3
* in Iasi?
A răspuns pe 10.09.2011, ora 11:57
miha20
#4
Depinde unde esti cazat..daca platesti caminul sau stai la gazda/chirie, gatesti (macar uneori) sau mananci tot timpul la cantina...O sa vezi pe parcurs cat cheltui...
A răspuns pe 10.09.2011, ora 19:12
mere_lica
#5
poti obtine bursa de merit, trebuie sa depui efort la invatat,SUCCESE TUTUROR
A răspuns pe 11.09.2011, ora 08:14
Creatsa
#6
mere_lica...da cum e cu bursa de merit?se da celui mai bun din grupa sau cum?indiferent daca esti roman sau basarabean,cu bursa sau fara bursa?
A răspuns pe 11.09.2011, ora 08:28
E-A
#7
Bursele de merit depind de univer. In unele, bursa o poate lua doar cel ce are media cea mai mare din tot anul, iar la unele universitati este regula ca bursierii statului roman nu pot candida :(
A răspuns pe 11.09.2011, ora 11:34
miha20
#8
Bursa de merit o obtine cel mai bun din an, in cadrul facultatii...Moldovenii sunt in afara concursului si nu sunt inclusi in clasamentul final...
A răspuns pe 11.09.2011, ora 11:59