Sari la conținut

melinda

A întrebat pe 22.09.2011, la 07:32

spuneti-mi va rog,totusi pe ce data precis trebuie sa fiu la universitate? ma gindesc sa ma pornesc pe 27,pe 28 voi fi acolo,e normal asa?

Răspunsuri (16)

sandra92 #1
da e foarte bn sa te pornesti atunci ,asa vroiam si eu dar dupa ce am sunat la ambasada si mi-au spus ka degraba nu voi avea viza nush kind voi ajunge,in metologie e spus sa dam dok in original pina pe 1 okt:( dar nush kum vom reusi:( d/ce au spus ka mai intii fac vizele ptr elevi apoi ptr noi studentii:(apropo melinda ai primit viza?cind ai depus dok ptr viza?
A răspuns pe 22.09.2011, ora 08:57
melinda #2
nici eu nu am primit viza :( am depus actele pentru viza pe data de 9 septembrie.astept si sper zilele acestea sa ma sune! dar tu kind ai dat actele pentru viza?
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:00
sandra92 #3
eu pe 7,,,au spus ka te vor suna?unde ai depus?eu la kishinau si au spus sa ma uit pe saitu ambasadei si kind ma voi vedea in lista atunci sa ma duk,,,insa az e o sapt de kind nu a fost adaugat nici un nume la cei 263 persoane...care sunt elevi si parintii lor...apropo nustii pe ce data se incep la elevi studiile?
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:03
melinda #4
nu..la elevi nu stiu! eu am depus dokumentele la Balti,si au spus ca o sa ma sune..asa ca astept! tu te duci la Rominia sa faci studiile la liceu,da?
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:12
sandra92 #5
mm dar la balti e alt fel,,,noua ni-a spus sa ne uitam pe sait,,,nu eu is studenta...sper sa reusim pina pe 1
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:13
melinda #6
unde esti admisa in Rominia?
nu stiu cum e la Balti..dar pina acum nu-mi suna..(( da,trebuie sa reusim pina pe 1 oktombrie!
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:19
sandra92 #7
in Tirgoviste....in metologie asa e scris sa dam dok pina pe 1 oct in original ca de nu vom fi exmatrikulati,,,dar nu kred sa fie asa d/ce nimeni nu va reusi,,si deaceea kred ka daka vom pleka mai tirziu nu va fi nici o prob...si kaminele sunt deja rezervate:)
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:22
melinda #8
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:25
melinda #9
da,am auzit si eu ka daca vom intirzia putin nui nimik strasnik! mai ales ka nu noi suntem de vina,dokumentele nu sunt gata!
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:26
sandra92 #10
sa speram ca totul va fi bine:)
A răspuns pe 22.09.2011, ora 09:28
DAKAR #11
buna colegi, nu va speriati de viza, ca eu am luato azi, iar actele le-am depus pe data de 5.09 la Balti si azi m-au telefonat sa vin se o iau, asa ca in curind veti fi telefonati si voi. SUCCESE SI BAFTA TUTUROR
A răspuns pe 22.09.2011, ora 12:30
melinda #12
ahhhh!!!!! noutate foarte buna!! multumesc mult! si tie succese!
A răspuns pe 22.09.2011, ora 14:25
Cris_e #13
eu la fel azi am primit viza.....am dat pe 6 septembrie....
A răspuns pe 22.09.2011, ora 16:49
butterfly #14
Eu pot sa va dau o noutate si mai buna!
Am depus si eu pe 5 la Balti, si nu am fost sunata, dar azi am plecat sa vad care e situatia, siiii... SURPRIZA, viza mea e gata de pe 12 septembrie! Am luat-o deja!
Si inca ceva, persoane care au depus in aceeasi zi cu mine, pe 5, dar inaintea mea au primit tot azi viza, pe care era scris ca e eliberata de azi, nu de pe 12....
Unii au fost sunati, altii nu!
A răspuns pe 22.09.2011, ora 17:14
anirii #15
daca o sa intirziati ,nu o sa fie nimik grav,stati linistiti
A răspuns pe 23.09.2011, ora 15:15
melinda #16
stiu,dar totusi as vrea sa fiu la timp la ore
A răspuns pe 23.09.2011, ora 15:17