Sari la conținut

Lady_Viola

A întrebat pe 23.09.2011, la 15:47

Buna tuturor,felicitari celor admisi in etapa a doua la studii in Romania.Am sarit in sus de bucurie cind am vizualizat lista shi mi-am regasit numele.Dar dupa aceste clipe de fericire,mi-am dat seama ca soseste calvarul cu obtinerea vizei,clarificarea cu cazarea s.a. shi nici nu shtiu macar de cind putem da la viza,de ex daca suntem din Chisinau,e posibil sa mergem luni la consulat? shi ce acte sunt necesare? (n-am inteles in priv certificatului,merge copia licentiata la ala de forma U086 sau tre altul?)

Răspunsuri (27)

FoxXxTrot #1
Spune-mi te rog unde ai gasit lista admisilor turul II ?
A răspuns pe 23.09.2011, ora 16:02
Lady_Viola #2
hihi,uite-te la stiri
A răspuns pe 23.09.2011, ora 16:26
Lady_Viola #3
"Au apărut rezultatele admiterii pentru tinerii studenţi basarabeni pentru anul universitar 2011-2012 sesiunea a II-a "
A răspuns pe 23.09.2011, ora 16:26
student.md #4
Lady Viola:esti admisa la Iasi,la UAIC?daca da atunci vom fi colegi...eu sunt admis la administrarea afacerilor :D
pentru viza nu trebuie certificat medical
http://www.basarabeni.ro/stiri/eveniment/acte-necesare-pentru-obtinerea-66/
unica problema e cu contul in banca
A răspuns pe 23.09.2011, ora 17:40
Lady_Viola #5
student.md iad da te rog skypul sau facebookul tau sa tinem legatura ;)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 18:23
butterfly #6
Viola, poti sa mergi de luni la consulat, k deja s-a inceput depunerea actelor pt studenti, (cei din turul I), da acolo nu e dupa ordinele de la Minister, ordinul este cel inca de dupa primul tur.Cu cit mai repede, cu atit mai bine.
A răspuns pe 23.09.2011, ora 18:52
student.md #7
pe facebook :Tudor Pirau skype tudor_pirau
tu cind iti retragi actele de la universitate din md?
A răspuns pe 23.09.2011, ora 18:55
amelia #8
nu luni nu poti sa te duci fiindca trebuie sa apara ordin de la minister ;)
asha ca mai ashteptam...
A răspuns pe 23.09.2011, ora 18:58
E-A #9
Lume care ordin de la minister ? Daca cei scris ca avet nevoie pentru viza, pai scoateti la printer foaia unde figurati si gata :)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:01
Lady_Viola #10
merci mult de info
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:05
Lady_Viola #11
student.md,intra in skype
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:06
amelia #12
E.A eshti sigura de asta?
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:07
E-A #13
Pai la primul tur li s-a cerut aceleasi documente, nici noi nu am avut ordinul ci doar lista data si au primit actele la ambasada fara probleme :)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:15
butterfly #14
Da, si vizele le-am luat deja, asa ca e corect ce spunem!
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:16
amelia #15
pai eu doar va trebui sa-mi scot pagina la imprimanta pe care ma aflu eu sau cum de inteles? apropo te-am vazut mmai des pe site shi multumesc ca ne-ai ajutat cu multa informatie de la care eu personal luam cite ceva ..pupici :*:*
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:18
butterfly #16
Da, pagina pe care este numele tau.
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:20
amelia #17
mersi fluturash dar cred ca shi prima pagina trebuie de scos la imprimanta in afara de cea unde este numele meu nu ? :*:*
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:24
E-A #18
Asadar succes oameni buni si mare rabdare la vize !!!
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:24
E-A #19
La mine au acceptat doar pagina unde este numele meu :)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:24
amelia #20
multumesc Elena-Adriana :P
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:26
amelia #21
aprpo e.a tu ai depus pentru viza la chisinau?
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:26
butterfly #22
amelia, eu am scos si prima pagina si mi-au dat-o inapoi. Cred ca nu e nevoie sa o scoti si tu. ;)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:27
E-A #23
oooops discovered :))) Da Amelia am depus la Chisinau si de pe 7 o astept, merge greu procesul :( Bafta !!!
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:30
amelia #24
butterfly eshti o dulce :*:*: multumesc mult :)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:30
butterfly #25
With pleasure... Sper sa-ti fie de folos sfaturile.
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:31
amelia #26
E.A shi tie bafta...shi multumesc frumos de timpul acordat :*
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:31
E-A #27
cu cea mai mare placere :)
A răspuns pe 23.09.2011, ora 19:32