Sari la conținut

Alyona

A întrebat pe 24.09.2011, la 08:44

Buna cine stie persoanele care au fost admise la fara bursa trebuie sa plateasca permisul 120 de Euro?

Răspunsuri (7)

Dannik #1
ce ai invedere? dupa cate cunosc mi se pare ca nu, dar nu dau 100% ca nu...
A răspuns pe 24.09.2011, ora 09:26
Irinuca #2
Permisul de sedere se face gratuit, atat pentru cei care au bursa, cat si pentru cei fara bursa.
A răspuns pe 24.09.2011, ora 09:45
Alyona #3
Pai stiam ca sa ti deschida permisul de sedere in ro pe un an de studiu,daca erai la fara bursa il plateai(adica 120 de euro)dar acum nu stiu nici eu sigur daca se mai plateste...
A răspuns pe 24.09.2011, ora 09:47
Alyona #4
ms mult de raspuns
A răspuns pe 24.09.2011, ora 10:06
Irinuca #5
Inainte, cei care erau admisi la fara bursa trebuiau sa achite 120 euro pentru permis, dar s-a anulat acea lege.

Permisul de sedere se face nu numai pentru un an de studii, dar pentru tot ciclul licential: pe 3 sau 4 ani, in dependenta de ce facultate faci.
A răspuns pe 24.09.2011, ora 10:14
Alyona #6
E bn asta..ms mult de raspuns
A răspuns pe 24.09.2011, ora 10:47
serigik #7
Deci, am intrebat de un baiat care a fost admis anul precedent la fara bursa, si a spus ca anul trecut taxa de 120 euro pentru permisul de sedere a fost anulata. Din pacate nu stiu anul acesta cum este.
A răspuns pe 24.09.2011, ora 11:12