Sari la conținut
Democratul Diacov a discutat ieri, intr-o cafenea, cu deputatul comunist Misin! Despre ce oare?
Alegeri 2009 Stirea Zilei www.jurnal.md
Presedintele de onoare al Partidului Democrat, Dumitru Diacov, si colegul sau de fractiune, Valeriu Guma, au fost vazuti ieri, in jurul orelor 16:00, la cafeneaua “Café Café”, de pe Strada Eminescu 50, discutand cu unul dintre fruntasii comunistilor, deputatul Vadim Misin.

Nu se stie despre ce au discutat cei trei.

Vadim Misin a confirmat, pentru Stirea Zilei, ca s-a intalnit ieri cu Dumitru Diacov, dar a subliniat ca “nu au discutat chestiuni politice”.

Solicitat de Stirea Zilei, Dumitru Diacov nu a confirmat, dar nici nu a infirmat ca s-a intalnit ieri cu Misin. "In fiecare zi ma intalnesc cu cel putin 20 de deputati din actualul Parlament, dar nu inseamna ca discutam neaparat despre politica", a spus Diacov.

Anterior, Misin a declarat ca Partidul Comunistilor isi pune toate sperantele in formarea unei “coalitii de centru-stanga”, cu ajutorul lui Dumitru Diacov si alti deputati din PD si AMN.