„Dle preşedinte Mihai Ghimpu, suntem la ordinul dumneavoastră!” Asta au declarat după şedinţa legislativului reprezentanţii serviciului pază de stat către Mihai Ghimpu, noul preşedinte al Parlamentului Republicii Moldova.
Aceştia s-au prezentat în faţa Palatului Republicii cu un Mercedes al serviciului Pază de Stat.
"Mai vedem cum vom proceda. Sunt liberal, îmi place libertatea. Dar legea este lege!", a declarat Ghimpu referitor la maşina, care i-a fost pusă la dispoziţie.