Pastrand traditia, Organizatia Studentilor Basarabeni din Bucuresti, alaturi de 50 de tineri romani de pe ambele maluri ale Prutului, au tinut un minut de reculegere chiar in locul in care viata celor doi sacri ai muzicii romanesti s-a intrerupt in mod nedrept. Aici, prin amabilitatea parintelui de la Biserica din Cosereni, acestia au asistat la o sluja de pomenire, dupa care, alaturi de Valeria Stupcanu, profesoara in Urziceni, originara din Basarabia, au readus in memorie importanta operei nemuritoare a celor doi. Avem placerea sa facem partasi la aceasta actiune de neuitat printr-un sir de fotografii care vorbesc de la sine.
GALERIE FOTO














