Pasagerul din dreapta a murit pe loc, iar cel de pe bancheta din spate a fost transportat de urgenta la spital, in Bucuresti. Pompierii de la descarcerare au fost nevoiti sa taie masina ca sa-l poata scoate afara.
“Se pare ca accidental s-a produs din cauza neatentiei in conducere si neasigurarii la schimbarea benzii de circulatie” a precizat Inspectorul Ciprian Mitu.
Soferul autoturismului a scapat din accident fara nici o zgaraitura el va trai insa cu remuscarile si cu dosarul penal intocmit de politisti pentru ucidere si vatamare corporala din culpa, relateaza reporterii Stirelor Pro TV.