„Operatorii de telefonie mobilă din Republica Moldova spun că „se gândeşte la tine”. Şi eu mă gândesc la ei de fiecare dată când merg în teritoriu”. Declaraţiile aparţin prim-ministrului Vlad Filat, lansate azi, 15 martie, în cadrul unei întâlniri cu conducerea Ministerului Tehnologiilor Informaţionale. În cadrul întâlnirii, premierul a abordat subiectul operatorilor de telefonie mobilă, precizând că este nevoie de o monitotizare a serviciilor pe care le oferă aceştia, deoarece acoperirea în unele teritorii ale ţării lasă de dorit.