Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

Vasile_am13

A întrebat pe 29.05.2011, la 08:48

Cite locuri la sunt preconizate pentru basarabeni in
universitatile de medicina din Rominia?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

volodea

A întrebat pe 29.05.2011, la 06:42

spuneti-mi Va rog daca stie cineva care este procedura pentru a ridica certificatele de nastere de la Bucuresti dupa 7 luni,trbuie neaparat sa merg mai întîi sâ mâ programez si apoi sa mai merg inca odata sa le primesc sau cum? Mersi mult
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

luminita_crintea

A întrebat pe 29.05.2011, la 05:25

sunt cet. rom. cu domiciliul in md., de 3 luni ma aflu in bg. nu sunt angajata, nu invat, doar sunt la cineva . cat timp mai pot sa stau in bg? trebuie neaparat sa trec granita? daca da, e deajuns doar pana in rom. si inapoi?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

victoria82

A întrebat pe 28.05.2011, la 18:01

SALUTARE.SORA MEA ARE DEJA CETATENIE ROMANEASCA..AS PUTEA OBTINE CEVA MAI REPEDE SI EU CETATENIA?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

mishas92

A întrebat pe 28.05.2011, la 10:09

pot gasi undeva lista studentilor admisi in 2010 si mediile lor de inmatriculare?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

marina

A întrebat pe 27.05.2011, la 19:50

buna stie cineva exact 6 luni dureaza pana iti vine certificatul roman sau mai mult,am o colega care zice k ia venit in 9 luni,si daca e posibil sal retragi de la bucuresti si sa depui la chisinau?scz poate suna banal,ms mult
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

N.A.T.A.L.I.A.1986

A întrebat pe 26.05.2011, la 18:33

PE ACEST SAIT,CUM SA AFLU IN CE STARE E DOSARUL MEU.VA ROG FRUMOS
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

N.A.T.A.L.I.A.1986

A întrebat pe 26.05.2011, la 18:30

CUM POT SA AFLU DACA DOSARUL MEU A FOST DEPUS?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

victoria82

A întrebat pe 26.05.2011, la 13:51

buna.ajutati-ma va rog.chear nu pricep nimic cu numerele de depunere a dosarului.mi-am depus actele la Torino ,Italia.cu nr cererii 628/698.care din aceste 2 este nr. cererii defapt?
Mai am o intrebare:a primit careva ordinul din cei care au depus in 2011?este adevarat ca ai putea obtine cetatenia in 5-6luni?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

LadyOxana

A întrebat pe 26.05.2011, la 11:24

Vreau sa intreb daca cunoasteti pe cineva ,sau daca a facut cineva transcrierea certificatului de nastere la vre-un oficiu de stare civila din Romania? de ce intreb: fiindca cand am depus juramantul la Bucuresti mi s-a spus sa merg la primaria din M-Ciuc ,asa am si facut fiindca stau de 5 ani aici si am si carte de rezidenta,ei bine acolo mi-au primit documentele dar peste doua sapt m-am dus fiindca nu ma mai sunau,mi-au spus ca mi-a fost respinsa cererea din motiv ca nu am permis de sedere permanenta,ati mai intanpinat asemenea probleme?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

MikiB

A întrebat pe 24.05.2011, la 15:57

Cine ma poate ajuta vreau sa fak reintregirea familie, cum e procedura si cit timp dureaza?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

olga1979

A întrebat pe 24.05.2011, la 12:54

salutare! spuneti-mi va rog de ce acte are nevoie mama mea ca sa-si deschida viza pt Romania. are invitatie unde scrie ca i se va asigura locuinta, asigurarea medicala in caz de nevoie. mai are nevoie de o alta asigurare, de bilet pt viza daca ar putea veni cu masina, are copia dupa actele masinii, mai trebuie ceva?multumesc anticipat
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

romann

A întrebat pe 23.05.2011, la 05:58

BULETIN in IASI si BUCURESTI 100 euro, CAZIER JUDUCIAR ,INVITATII
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

nicolaero

A întrebat pe 22.05.2011, la 20:55

Buna, unde sa introduc numarul de dosar? ca sa aflu cand trebuie sa depun juramantul
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

victoria82

A întrebat pe 22.05.2011, la 15:42

Buna.Am depus actele pt cetatenie romana la consulatul Romaniei de la Torino,Italia in data de 20.01.2011.Si acum nu stiu care este procedura de mai departe..ce trebuie sa fac?sa urmaresc listele de pe saitul cetatenie.just.ro?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate