Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

dan

A întrebat pe 22.05.2011, la 09:18

buna am o intrebare cu foaia cea galbena de la juramint pot trece granita in romania?
Răspunsuri: 7 Vezi răspunsuri

an-ei

A întrebat pe 22.05.2011, la 08:15

Buna ziua!Am depus/adica mi le-au depus prin procura/ cerere de transcriere a certificatelor de nastere si casatorie p/u familia mea a fost inregistrata dupa spuse in adoua jumate a lunii ianuarie 2011.Mi se spune ca trebue sa mai astept,ca asa sa format situatia!ce asi putea sa fac ca sa urgentezi primirea documentelor? Va multumesc anticipat!
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

analatinosl

A întrebat pe 21.05.2011, la 21:13

am o intrebare foarte importanta:de vreun an se vehiculeaza pe la televizor si pe forumuri ca elevii care vin la studii in anul viitor adica 2011-2012,nu vor mai repeta clasa a 9,asa cum faceau si fac in continuare elevii basarabeni care invata in Romania.
Va rog mult sa raspunda cineva care stie concret acest lucru.


Va multumesc
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

veronycika

A întrebat pe 21.05.2011, la 10:10

o prietena mi-a facut invitatie ptr rom dupa datele din buletin, e posibil sa am probleme ptr aprobarea visei? si daca sa mearga cu copia de la invitatie de anul trecut, o sa mearga de facut?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

romann

A întrebat pe 20.05.2011, la 21:13

Ajut SPATIU pu BULETIN in ,IASI si BUCURESTI, CAZIER JUDUCIAR ,INVITATII , AFLU STAREA~DEPUNEREA DOSARULUI!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

alina_cristica

A întrebat pe 20.05.2011, la 13:47

help.stie cineva numaru de la rutierele care circula spre bucuresti direct la primaria sect 1? si inca ceva ce acte aveti nevoie pentru certificat de nastere si casatorie? nu sa schimbat nimika? eu stiu lista de acte de acuma cateva luni.dar poate sa schimbat ceva? va rog am nevoie de raspuns uregnt.astept multumesc
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

leanca

A întrebat pe 20.05.2011, la 07:53

Buna, pe data de 13.9.2010 am depus actele pt transcrierea certificatului de nastere mi s-a dat o foita cu nr de inregistrare insa am pierdut-o. Pentru a ma programa sa mi iau certificatul am inteles ca-mi trebuie acel nr de inregistrare... Cum pot face rost de el? multumesc.
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

romann

A întrebat pe 19.05.2011, la 17:28

Ajut SPATIU pu BULETIN in ,IASI ; BUCURESTI, CAZIER JUDUCIAR ,INVITATII!!AFLU STAREA~DEPUNEREA DOSARULUI!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

david

A întrebat pe 15.05.2011, la 22:47

Buna! vreau si eu sa stiu, e posibil ca dupa ce ai terminat o facultate in Romania (buget), sa mai faci una tot la buget? Adik peste ceva timp (un an sau 2) sa mai depui odata dosarul la consulatul din Chisinau, exista vreo baza de date ceva in care sa se duca evidenta celor care au mai absolvit facultate in Romania sau nu? Va Multumesc!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

alondra

A întrebat pe 15.05.2011, la 20:06

imi spuneti va rog unde sa ma uit pe net ca sa vad la ce stadie e dosarul meu?Va multumesc mult!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

lily88

A întrebat pe 15.05.2011, la 19:08

Buna ziua,
Am aparut in ordinul privind aprobarea redobândirii cetăţeniei române,cu domiciliul stabil in Romania.Spuneti-mi,va rog,ce trebuie sa fac mai departe,trebuie sa ma programez la Bucuresti pentru depunerea juramantului,sau sa astept sa fiu programata de ei?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

olga1979

A întrebat pe 15.05.2011, la 15:08

Salutare! cine stie cat mai dureaza sa depui actele pentru transcrierea certificatului de nastere la Bucuresti? sau e mai usor s-o faci la Chisinau? Eu locuiesc in Galati, am copii mici si nu pot sta la rand 2 zile la primaria sectorului 1.Sau intre timp s-a schimbat ceva?
Multumesc anticipat.
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Marchitanpavel

A întrebat pe 15.05.2011, la 09:33

Salut cine știe cite locuri in anul acesta se de la univeristatea tehnica din cluj?
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

lily88

A întrebat pe 15.05.2011, la 07:16

Buna ziua,
Am aparut in ordinul privind aprobarea redobândirii cetăţeniei române,cu domiciliul stabil in Romania.Spuneti-mi,va rog,ce trebuie sa fac mai departe,trebuie sa ma programez la Bucuresti pentru depunerea juramantului,sau sa astept sa fiu programata de ei?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

lily88

A întrebat pe 15.05.2011, la 07:16

Buna ziua,
Am aparut in ordinul privind aprobarea redobândirii cetăţeniei române,cu domiciliul stabil in Romania.Spuneti-mi,va rog,ce trebuie sa fac mai departe,trebuie sa ma programez la Bucuresti pentru depunerea juramantului,sau sa astept sa fiu programata de ei?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate