Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

inguta

A întrebat pe 14.05.2011, la 17:17

Dati-mi va rog modelul de scrisoare pentru a afla stadiul dosarului meu! multumesc mult!
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

dina13

A întrebat pe 13.05.2011, la 19:31

sti cineva cate locuri se ofera anul acesta la ASE-bucuresti pentru basarabenii care au terminat liceul in ramania..am cautat zilele astea si nu am gasit:(
va multumesc!
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

honeylady

A întrebat pe 12.05.2011, la 17:02

Buna!e adevarat ca doar pina la sfarshitul lunii mai.. mai putem depune dosarele pentru redobandirea cetateniei Romane???
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Veronica9016

A întrebat pe 12.05.2011, la 15:45

Buna! pot sa intreb cum e procedura de master 2011 in Rom pentru studentii basarabeni care au facut facultate in Chisinau?Exista si locuri la buget sau doar la taxa? Care e taxa?ms mult
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

dan

A întrebat pe 12.05.2011, la 13:01

am o intrebare spunetimi va rog cu ce acte trebuie sa ma prezint la depunerea juramintului
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

MissDevilla

A întrebat pe 12.05.2011, la 12:56

salut,stie cineva de unde pot descarca o cerere-tip ptr obtinerea certificatului de nastere romanesc?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

cornel.postolachi

A întrebat pe 10.05.2011, la 21:30

Informare şi consiliere pentru tinerii români basarabeni în legătură cu metoda şi procedura prin care aceştia pot veni la studii in România.

http://www.basarabeni.ro/stiri/eveniment/osb-lanseaza-romania-pentru-st-1363/

Puteti contacta reprezenanţii OSB Bucureşti la:
admitere_osb@yahoo.com – pentru informaţii privind studiile în România
osb_buc@yahoo.com – pentru informaţii generale privind OSB
www.facebook.com/osbbucuresti - pentru a fi la curent cu toate activităţile OSB Bucureşti
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

galateanu.dan

A întrebat pe 10.05.2011, la 10:41

salut sint elev in clasa a 9 si as vrea sa-mi fac studiile in România. Am primit cetatenie româna cu resedinta in republica moldova, rog sa ma ajutati daca mi se va acorda bursa.
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

litty_90

A întrebat pe 10.05.2011, la 08:35

Va rog mult sa ma ajutati. E posibil sa-mi fac buletin de identitate si pasaport roman la Ambasada Romaniei din Paris? (juramantul l-am depus la ambasada)
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Inga

A întrebat pe 09.05.2011, la 20:10

Sunt in clasa a 11-a(la un liceu din Ro- Vatra Dornei), dar nu am cetatenie...as avea mai multe sanse sa intru la facultate ca roman decat ca cetatean moldovean?
dar daca as vrea sa merg in alta tara la facultate? am nevoie neaparat de cetatenie...?
multumesc :)
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

speranta

A întrebat pe 08.05.2011, la 19:26

salut! sunt studenta in ro dar mi'am retras actele de la universitate din motive medicale.as putea acum in iunie din nou sa aplic in ro prin ambasada?
Răspunsuri: 7 Vezi răspunsuri

speranta

A întrebat pe 08.05.2011, la 19:25

salut! sunt studenta in ro dar mi'am retras actele de la universitate din motive medicale.as putea acum in iunie din nou sa aplic in ro prin ambasada?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

anna

A întrebat pe 08.05.2011, la 13:13

buna! trebuie sa ma programez pentru juramant, spuneti va rog adresa ambasadei RO din chisinau, care e programul de acolo, la ce ore primesc pt programare?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

mishas92

A întrebat pe 08.05.2011, la 13:00

Sunt Moldovean,in baza la ce pot fi admis la FUA(facultatea de arhitectura si urbanism) in Romania?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

sergiu87

A întrebat pe 08.05.2011, la 10:14

salut la toti cine stie sami raspunda va rog doresc sami depun dosarul pentru redobindirea cetatenie romane dar am o asa problema buneii nu au fost inscrisi si nu au certificat de casatorie ce sa fac cu ce pot sa inlocuesc certificatul de casatorie si daca se poate facut asa ceva
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate