Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

mallina

A întrebat pe 02.09.2011, la 11:13

Pentru a obtine viza de scurta sau lunga sedere este necesar de prezentat certificatul de nastere la consulat pe linga toate celelalte documente? Este suficient duplicatul in l. rom sau trebuie prezentat si certificatul de tip vechi? Sau acest duplicat trebuie autentificat?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

yoyoman

A întrebat pe 02.09.2011, la 11:05

Îmi spune cineva în ce forma de transmis cererea de admitere pentru turul 2?
o completez în format electronic sau o scot la imprimanta,o completez de mîna şi apoi o transmit?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

nitza17

A întrebat pe 02.09.2011, la 10:48

Vrei sa ai un job? Ai nevoie doar de un calculator conectat la Internet si cunostinte minime in accesari de site-uri. Nu este o inselatorie, nu iti va cere nimeni taxa de inscriere sau altceva. Poti castiga o suma de bani insemnata (75-100$ pe saptamana) petrecandu-ti 3-4 ore in fata calculatorului. Pentru informatii suplimentare trimite un e-mail cu subiectul LUCRU pe adresa de mail valentin_schivu@yahoo.com. Trebuie doar sa trimiti un mail cu acest subiect pentru a primi instructiuni si faci bani! Nu uita! Nimeni nu iti cere taxa de inscriere! Pentru detalii trimite mail la adresa valentin_schivu@yahoo.com .
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

m.c

A întrebat pe 02.09.2011, la 10:40

Din cite am inteles eu de la prieteni,universitatea din galati nu este puternica,dar... depinde si de specialitatea pe care o alegi.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

dumitras95

A întrebat pe 02.09.2011, la 10:14

Cum obtin dovada gradului de rudenie, Asigurare medicală de călătorie (original şi copie)

- Dovada transportului

- Dovada mijloacelor de întreţinere?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

ninutsika

A întrebat pe 02.09.2011, la 09:52

mda foarte interesant impartite locurile aici...in unele univ. se da numai cite un loc dar la altele cite 67, 52 acolo la sigur intra toti numai daca vor fi atitea dorilor la aceste demonii
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

alinuta102

A întrebat pe 02.09.2011, la 09:17

Invatatura se incepe pe 12 sept?????Pentru noi incepatorii la licee????
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

alinuta102

A întrebat pe 02.09.2011, la 09:11

Sunt incepatoare...Repetam iarasi clasa ,,9"???
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Irisha

A întrebat pe 02.09.2011, la 08:33

Cine opteaza pentru Drept in al II tur? ce orase alegeti? ce medii?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

iraaaa

A întrebat pe 02.09.2011, la 07:59

sal,eu am o problema destul de mare,tatal meu in urma cu 3 saptamini a plecat in alta tara si acuma nu pot face declaratia de la notar in care figureaza ambii parinti,din pacate nu poate veni acasa,nici varianta de a se duce la ambasada tarii noastre de acolo tot nu merge pentruca declaratia ajunge prea tirziu la noi in md,acuma a aparut o esire ca sa merg la notar si sa-mi scoata dublicatul declaratiei pentru ca cind eu am facut declaratia pentru depunere el era in tara,si as vrea sa va intreb daca ar putea sa-mi deschida viza cu dublicat?????"? multumesc anticipat
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

maximuss90

A întrebat pe 02.09.2011, la 07:42

Spunemi Miha te rog cazierul juridic unde il putem face?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

maximuss90

A întrebat pe 02.09.2011, la 07:32

Unde se face cazierul juridic?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

maximuss90

A întrebat pe 02.09.2011, la 07:20

Ambasada lucreaza simbata?Raspundeti-mi va rog.
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Busiona

A întrebat pe 02.09.2011, la 07:05

buna...vreau sa particip la un concurs care va avea loc in Romania...am nevoie de viza...stie cineva cum o pot capata...?sau oraganizatorii trebuie sa trimita la ambasada vreo scrisoare...
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

maximuss90

A întrebat pe 02.09.2011, la 07:04

Daca am intrat in turul I,ne gatim bagajele si plecam la Romania pe 1octombrie sau mai devreme?Daca am intrat trebuie sa mai depunem vrio cerere sau nimik?Sa fim siguri sa nu aparaa probleme.ms
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate