Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

Cris_e

A întrebat pe 28.07.2011, la 10:42

salut, spuneti-mi va rog in turul 2 pot sa-mi schimb optiunile(domeniul,orasele)?????
Si as mai vrea sa stiu:care este totusi procedura de selectare a candidatilor?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Tiran

A întrebat pe 28.07.2011, la 10:34

Salut,as dori sa stiu daca pot sa depun documentele la Rominia pe baza de contract la universitatea politehnica,in caz ca nu trec la buget?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

pascaru

A întrebat pe 28.07.2011, la 09:38

pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

sashio

A întrebat pe 28.07.2011, la 09:37

la teologie nu sant indicate domeniile unde poti sa aplici, eu vreau la arta sacra, ma poate ajuta cineva, pot alege acest domeniu?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

danas

A întrebat pe 28.07.2011, la 08:59

salut am dori sa stiu daca pot sa mai depun dosarul pentru admiterea la masterat pe locurile acordate basarabenilor? am terminat faculatea in romania cu bursa , si am obtinut cetatenia de 2 ani. oare mai pot sa ma inscriu la master pe locurile basarabenilor daca am cetatenie? nu am mai facut nici un master. cineva mi-a zis ca pot sa fac un master cu bursa sau fara pe locurile acordate basarabenilor, insa nu sunt sigura. va rog sa imi raspundeti daca stiti sau daca ati facut un master , chiar daca sunteti cetatean cu dubla cetatenie.
va multumesc
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Alyona

A întrebat pe 28.07.2011, la 06:39

Buna!Stie cineva cum va decurge depunerea dosarelor la ambasada Chisinau,o sa fie cu programari sau rand liber?
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

daianiss

A întrebat pe 28.07.2011, la 06:38

salut. mai depune cineva la master in cluj, babes bolyai?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

sashio

A întrebat pe 28.07.2011, la 06:19

cum va decurge depunerea dosarului, trebuie de venit mai devreme (cu noaptea in cap) ca sa prinzi loc? multumesc
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

vilikan

A întrebat pe 27.07.2011, la 22:10

salut prieteni!!!explicati-mi va rog ce trebue sa fac la notar...in privinta declaratiei scrisa de parinte,am 17 ani tre sa plec doar cu un parinte sau cu ambii? sami lase va rog cineva skypul sau adresa de mes ca sami explice mai detailat. ms mult mult de tot!!! Toate bune!!!
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

Michelle

A întrebat pe 27.07.2011, la 22:03

Salut tuturor. Am si eu o intrebare in privinta adeverintei de nastere. Daca e in chirilita duplicatul e neaparat sa-l luam de la arhiva sau putem sa-l traducem la traducator? In cam cit timp se face acest proces? mersi mult anticipat.
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

kolea_naumov

A întrebat pe 27.07.2011, la 21:37

Zdarova)
asha o intrebare, in cererea de inscriere unde tre' d' indicat studiile solicitate se poate de indikat 3 orashe dintre care pe unul sa il repetzi pt a solicita alta specialitate din acelashi domeniu fundamental?
d.ex.: Domen.fundamental: medicina
1. Cluj ...specializarea Farmacie
2. Constanta.. specializarea Farmacie
3. Cluj... specializarea Medicina
multzumesc anticipat!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

amalia

A întrebat pe 27.07.2011, la 20:38

Salut
Am facut liceul in RO, iar acum am fost admisa la facultate in RO ,dar imi expira permisul de sedere in septembrie.
As putea sa-mi fac viza din MD? Voi fi inclusa intr-o lista cu studenti moldoveni ce fac studiile in RO, daca eu personal am depus actele la facultate?
Multumesc anticipat.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

ingerasul_87

A întrebat pe 27.07.2011, la 17:36

Buna ! va rog mult sa ma ajutati cu un raspuns...:Am diploma de bac din 2006, si acum nu am de unde scoate foia matricila, ca universitatea la care am facut studii s-a inchis (Universitatea Real-Umanistica din or. Cahul) dar am posibilitatea sa scot foaia matricola pentru clasa 10 si a 11, de la o scola care am studiat. Cine ma poate ajuta cu un raspuns va rog, nustiu cum sa procedez, mersy anticipat...
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

sashio

A întrebat pe 27.07.2011, la 16:01

copia la buletin si pasaport trebuie legalizata sau nu?
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

ingerasul_87

A întrebat pe 27.07.2011, la 15:55

testul sida e obligator, daca am forma 86?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate